Świetny występ Polki na mistrzostwach Europy. Ma kolejny medal

Świetny występ Polki na mistrzostwach Europy. Ma kolejny medal

Katarzyna Wasick
Katarzyna Wasick Źródło: Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz/ PressFocus
Katarzyna Wasick po raz kolejny stanęła na podium mistrzostw Europy organizowanych w Kazaniu. Polska pływaczka tym razem wywalczyła srebro na 100 metrów stylem dowolnym.

Katarzyna Wasick w piątek 5 listopada po raz kolejny udowodniła, że bardzo dobrze przygotowała się do mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie. Polka do medali wywalczonych w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym oraz wyścigu indywidualnym dołożyła srebrny krążek na 100 metrów w stylu dowolnym.

29-latka po raz kolejny została pokonana przez Sarę Sjoestroem ze Szwecji, która dwa dni wcześniej wygrała z naszą reprezentantką na dwukrotnie krótszym dystansie. Tym razem rywalka wyprzedziła Polkę o 0,32 sekundy. W tym samym finale płynęła Kornelia Fiedkiewicz, która finiszowała jako ósma.

Mistrzostwa Europy. Polacy już z kilkoma medalami

Pierwszego dnia czempionatu zorganizowanego w Kazaniu medal zdobyły Alicja Tchórz, Kornelia Fiedkiewicz, Katarzyna Wasick i Dominika Sztandera, które rywalizowały w sztafecie 4x50 metrów stylem dowolnym. Biało-Czerwone wywalczenie brązu przypieczętowały poprawieniem rekordu kraju.

Dzień później srebro w stylu dowolnym na 50 metrów wywalczyła Katarzyna Wasick, która z czasem 23,49 sekundy ustąpiła jedynie Sarze Sjoestroem. Kilkadziesiąt minut po świeżo upieczonej wicemistrzyni Europy startował Jakub Majerski, który również zdobył medal. W finale na 100 metrów stylem motylkowym 21-latek był trzeci, chociaż przez długi czas utrzymywał się na prowadzeniu. W końcówce wyścigu najlepszy okazał się jednak Węgier Szebasztian Szabo, który wyprzedził Polaka i Włocha Michele Lambertiego.

W czwartek 4 listopada Biało-Czerwoni wywalczyli z kolei dwa medale. Paweł Juraszek był trzeci na 50 metrów stylem dowolnym, a Alicja Tchórz zdobyła złoto na 100 metrów stylem zmiennym.

Kolejne medale Polaków na mistrzostwach Europy. Mamy złoto!

Źródło: TVP Sport