Murray zmierzy się z wiceliderem rankingu w półfinale turnieju w Miami

Murray zmierzy się z wiceliderem rankingu w półfinale turnieju w Miami

Andy Murray (fot. EPA/ANDREW GOMBERT/PAP)
Wicelider rankingu światowego tenisistów Hiszpan Rafael Nadal spotka się ze Szkotem Andym Murrayem (nr 4.) w półfinale turnieju ATP Masters 1000 na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 4 828 500 dol.). Obaj w ćwierćfinałach stracili po secie.
Jako pierwszy awansował Murray, pokonując Serba Janko Tipsarevica (nr 9.) 4:6, 6:3, 6:4. Szkot w drugim secie wezwał na kort fizjoterapeutę, ponieważ miał problemy z żołądkiem, co tłumaczył po  meczu nadmiernym nawodnieniem organizmu. Jednak mimo to kontynuował walkę i to zwycięsko, choć popełnił 34 niewymuszone błędy. W wieczornym pojedynku Nadal uporał się z Francuzem Jo-Wilfriedem Tsongą (nr 6.), wygrywając 6:2, 5:7, 6:4, po dwóch godzinach i 49 minutach.

Druga para półfinałowa zostanie wyłoniona 29 marca. Jako pierwsi na  kort wyjdą Amerykanin Mardy Fish (nr 8.) i Argentyńczyk Juan Monaco (21.). Natomiast wieczorem zagrają Hiszpan David Ferrer (5.) i broniący tytułu Serb Novak Djokovic, aktualny lider rankingu ATP World Tour.

Jako ostatni pojedynek wyznaczono półfinał singla kobiet, w  którym Agnieszka Radwańska (nr 5.) zmierzy się z Francuzką Marion Bartoli (7.) - o godz. 3.00 czasu polskiego.