Polskie szczypiornistki wrócą z mistrzostw świata bez medalu

Polskie szczypiornistki wrócą z mistrzostw świata bez medalu

Miłe złego początki - Polki prowadziły, by ostatecznie przegrać z Węgierkami (fot. sxc.hu)Źródło:FreeImages.com
Polskie piłkarki ręczne przegrały z Węgierkami 27:29 walkę o awans do półfinału młodzieżowych mistrzostw świata w Czechach. 11 lipca meczem z Koreankami rozpoczną rywalizację o miejsca 5-8.
Podopieczne Andrzeja Niewrzawy były bardzo bliskie awansu do półfinału zabrakło niewiele. Po upływie dziewięciu minut prowadziły 8:3, do przerwy 17:16, a całe spotkanie było bardzo wyrównane. Dopiero w ostatnich sekundach rywalki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Niewrzawa podkreślił, że końcówka meczu była wojną nerwów, w której obie drużyny miały szansę na zadanie decydującego ciosu. Niestety, Polki pomyliły się, rywalki objęły prowadzenie 28:27, a po chwili dołożyły jeszcze kolejnego gola po ładnie rozegranym kontrataku.

Dla biało-czerwonych najwięcej bramek zdobyły: Joanna Gadzina (MKS Olimpia-Beskid-Gór-Stal Nowy Sącz) - 6, Sylwia Matuszczyk (AZS Politechnika Koszalińska) - 5, Aleksandra Zych (MKS Victoria Świebodzice-SMS Gliwice) i Ewa Andrzejewska (KS Vistal Łączpol Gdynia) - po 4.