Polacy wygrali pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Europy

Polacy wygrali pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Europy

(fot. ARTUR PODLEWSKI / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Polscy koszykarze wygrali swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Europy. Polacy pokonali reprezentację Bośni i Hercegowiny 68:64. Kolejne spotkanie rozegrają 6 września. Wówczas przeciwnikiem będą Rosjanie.
Pierwszą kwartę wygrali reprezentanci Bośni i Hercegowiny 16:18, drugą Polacy 24:12, trzecia padła łupem Bośniakom 18:23, podobnie jak czwarta 10:11. Kluczem do zwycięstwa Polaków okazało się szybkie przechodzenie z obrony do ataku, dzięki czemu po pierwszej połowie spotkania Polacy mieli na swoim koncie 13 punktów zdobytych po stratach przeciwników, podczas gdy Bośniacy 0.

Najwięcej punktów dla Polaków zdobyli: Adam Waczyński – 15, Mateusz Ponitka - 13, Marcin Gortat – 10 oraz A.J. Slaughter – 10.