Polki zdobyły brązowy medal w mistrzostwach Europy. Drużynowy triumf w maratonie

Polki zdobyły brązowy medal w mistrzostwach Europy. Drużynowy triumf w maratonie

Aleksandra Lisowska po zdobyciu złotego i brązowego medalu ME
Aleksandra Lisowska po zdobyciu złotego i brązowego medalu ME Źródło:PAP/EPA / Ronald Wittek
Nie tylko Aleksandra Lisowska może cieszyć się ze zdobycia medalu mistrzostw Europy. Cała Reprezentacja Polski wywalczyła też brązowy medal w Monachium 2022 w maratonie. Do tego osiągnięcia przyczyniły się również Monika Jackiewicz i Angelika Mach

Aleksandra Lisowska zdobyła złoty medal w indywidualnej rywalizacji w maratonie podczas tegorocznych mistrzostw Europy w lekkoatletyce, ale to nie jedyna dobra wiadomość dla polskich kibiców. Niedługo po tym okazało się, że Biało-Czerwone zdobyły również brązowy krążek w konkurencji drużynowej. W biegu na 42 kilometry startowały również Monika Jackiewicz oraz Angelika Mach.

Aleksandra Lisowska sięgnęła po złoty medal w rywalizacji indywidualnej

W dużej mierze do tego triumfu zespołowego przyczyniło się osiągnięcie Aleksandry Lisowskiej, która po zakończeniu rywalizacji przyznała otwarcie, że czuła, iż jest w wysokiej formie. Pochodząca z Braniewa zawodniczka wpadła na metę z wynikiem 2:28:34 sekundy. Biało-Czerwona zdominowała swoje przeciwniczki na ostatnich kilometrach – nad Chorwatką, która finiszowała jako druga, miała osiem sekund przewagi.

Monachium 2022 – maraton kobiet. Brązowy medal Polek w mistrzostwach Europy w lekkoatletyce

Oprócz Lisowskiej w maratonie wystartowały jeszcze inne Polski, ale dwie z nich – Katarzyna Jankowska i Izabela Paszkiewicz – przedwcześnie zeszły z trasy. Do mety udało się dotrzeć za to dwóm innym reprezentantkom naszego kraju. Najpierw na mecie zameldowała się Angelika Mach. Ta biegaczka ostatecznie zajęła 19. lokatę z czasem 2:35:03. Niedługo potem na finiszu ujrzeliśmy również trzecią z Polek, czyli Monikę Jackiewicz. Jej rezultat wymierzono na 2:37:15.

Choć wyniki te nie wyglądają imponująco indywidualnie, w konkurencji drużynowej wystarczyły, by Biało-Czerwone znalazły się również na podium drużynowym. Stanęły na trzecim najniższym miejscu podium, zdobywając złoty medal.