Salzburg w dalszej fazie. Druga połowa pogrążyła Sevillę

Salzburg w dalszej fazie. Druga połowa pogrążyła Sevillę

RB Salzburg po zdobytej bramce
RB Salzburg po zdobytej bramce Źródło:Newspix.pl / EXPA
Rozstrzygnięcie sytuacji w grupie G miało miejsce między innymi w Austrii, gdzie RB Salzburg podejmował Sevillę. Obie drużyny walczyły właśnie o udział w kolejnej fazie Ligi Mistrzów, natomiast w lepszej pozycji wydawał się być zespół gospodarzy. Tę obserwację potwierdzili na boisku, gdzie wygrali z Hiszpanami 1:0.

Sytuacja w grupie G przed ostatnią kolejką wyglądała niesamowicie ekscytująco. Pierwsze Lille miało osiem punktów, Salzburg siedem, Sevilla sześć a ostatni Wolfsburg pięć. Jeżeli drużyna Julena Lopetegui chciała uczestniczyć w dalszej rundzie Ligi Mistrzów, musiała z Austriakami wygrać.

Liga Mistrzów 2021/22. Niemrawy początek i starania Sevilli

Od początku Hiszpanie mieli optyczną przewagę, rozgrywają podania złożone z długich podań, zakończone jednak najczęściej niepełnym strzałem. Pierwszą poważniejszą sytuację przyszło nam obejrzeć w 10. minucie, kiedy to po dobrym dośrodkowaniu Joana Jordana, niecelnie główkował Jules Kounde.

Młody Francuz miał jeszcze jedną okazję, by umieścić piłkę w siatce, natomiast jak poprzednio, jego uderzenie minęło słupek o kilkadziesiąt centymetrów. Była to ostatnia akcja pierwszej części spotkania i w pełni nadziei oczekiwaliśmy kolejnych 45 minut.

Przebudzenie Salzburga w drugiej połowie

Po praktycznie przespanej pierwszej części drużyna z Austrii od razu po przerwie wrzuciła wyższy bieg i potrzebowali zaledwie pięciu minut, by objąć prowadzenie w tym meczu. Indywidualna akcja Karima Adeyemi'ego, który poprowadził lewą stroną, mijając rywala, dając tzw. „patelnie” dla Noah Okafora, który strzelił na 1:0. Taki stan rywalizacji dawał Salzburgowi awans z drugiego miejsca w tabeli grupowej.

Sytuacja Sevilli jeszcze bardziej pogorszyła się w 64. minucie kiedy to drugą żółtą kartkę, w ciągu sześciu minut, obejrzał Joan Jordan i goście kończyli ten mecz w dziesiątkę.1:0 to wynik, który utrzymał się do samego końca, dzięki czemu to Salzburg oraz Lille, dzięki dzisiejszej wygranej z Wolfsburgiem 3:1, awansowali do kolejnej fazy tych rozgrywek.

Największe wydarzenia sportowe, w tym m.in. Ligę Mistrzów UEFA, rozgrywki
polskiej i europejskich lig piłkarskich, gale boksu, sporty zimowe, światowy
tenis, rozgrywki siatkarskie, wyścigi Formula 1 oraz 20 najpopularniejszych kanałów