Szok w Monachium! Bayern opadł z Ligi Mistrzów

Szok w Monachium! Bayern opadł z Ligi Mistrzów

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski Źródło:Newspix.pl / EXPA
Olbrzymia sensacja w Monachium. W meczu decydującym o awansie do półfinału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów Bayern Monachium tylko zremisował z hiszpańskim Villarrealem 1:1. Tym samym zespół Roberta Lewandowskiego odpadł z rozgrywek, mimo że Bawarczycy mieli ogromną przewagę.

22:58
To wszystko na dziś! Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia.
 22:57
Szok w Monachium. Jedna skuteczna kontra wystarczyła, aby Villarreal zremisował w tym spotkaniu i awansował do półfinału Ligi Mistrzów.
 90. min. +6
KONIEC! Bayern odpada z Ligi Mistrzów!
 90. min. +5
Villarreal oddał dziś tylko jeden celny strzał.
 90. min. +4
Ależ nerwowo! Przeraźliwe gwizdy kibiców.
 90. min. +3
Aurier za Parejo.
 90. min. +2
Czas ucieka. Sekundy dzielą gości od awansu.
 90. min. +1
Żółtą kartką ukarany Lo Celso.
 90. min.
Z ławki rezerwowych wchodzi Choupo-Moting. Zmienił Muellera.
 88. min.
Co za zmiana! Wejście smoka Chukwueze. Wyśmienity kontratak Villarrealu. Davies złamał linię spalonego.
 88. min.
Goooool!!!! Chukwueze. Piękna kontra gości.
 87. min.
Gospodarze ponownie atakują prawą stroną.
 87. min.
Davies zmienia Hernandeza.
 84. min.
Zmiana w Żółtej Łodzi Podwodnej. Na boisko weszli Chukwueze i Alfonso Pedraza. Na ławkę rezerwowych powędrowali zaś Coquelin i Danjuma.
 83. min.
Fantastycznie dziś radzą sobie skrzydłowi Bayernu. Napędzają niemal wszystkie akcje gospodarzy.
 82. min.
Pierwsza zmiana w tym meczu. Plac gry opuścił Musiala, w jego miejsce pojawił się Gnabry.
 80. min.
Totalna dominacja. Bayern sunie z kolejnym atakiem.
 78. min.
Goście nie oddali jeszcze ani jednego strzału na bramkę Neuera w tej drugiej połowie.
 77. min.
Bayern robi wszystko, aby zakończyć to spotkanie po 90. minutach.
 75. min.
Groźne uderzenie Comana.
 74. min.
Tempo gry nieco spadło.
 71. min.
Znakomita okazja Muellera! Niemiec nieznacznie się pomylił, uderzając głową. To była jego druga „setka” w tym spotkaniu.
 70. min.
Po raz pierwszy w tej połowie Villarreal zaatakował większą liczbą graczy.
 69. min.
Kolejny faul Foytha. Obrońca Żółtej Łodzi Podwodnej musi uważać, bo może za moment otrzymać drugą żółtą kartkę.
 67. min.
Monachijczycy przyspieszają.
 65. min.
Goście zupełnie oddali inicjatywę. Bayern oddał w tej drugiej połowie już aż 11 strzałów. Co więcej, posiadają futbolówkę przez 75 proc. czasu gry.
 63. min.
Villarreal próbuje odważniej zaatakować Bawarczyków.
 61. min.
Unai Emery musi dokonać zmian, bo coraz gorzej to wygląda.
 59. min.
Foyth sfaulował francuskiego skrzydłowego Bayernu i obejrzał żółtą kartkę.
 58. min.
Goście nie są już tak dobrze zorganizowani w defensywie. Zostawiają monachijczykom całkiem sporo miejsca.
 57. min.
Gospodarze zdominowali rywali.
 53. min.
Bawarczycy nie zamierzają poprzestać na jednym trafieniu. Villarreal w opałach.
 52. min.
Bayern fantastycznie wszedł w tę drugą połowę. Swoją przewagę udokumentowali bramką. „Lewy” w końcu miał trochę miejsca, oddał strzał, który po odbiciu od słupka wpadł do siatki.
 52. min.
Goool! Robert Lewandowski.
 50. min.
Gospodarze napierają, dlatego rywale próbują na wszelkie możliwe sposoby wybijać ich z rytmu.
 48. min.
Robert Lewandowski sfaulowany. Bayern ma rzut wolny.
 46. min.
Rulli odetchnął z ulgą, bo przewrócił on Musialę, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego.
 46. min.
Bayern od razu ruszył do ataku.
 46. min.
Zaczynamy!
 22:03
Piłkarze wrócili już na boisko. Za moment gra zostanie wznowiona. 45. minut dzieli gości od awansu do półfinału.
 21:59
 21:58
 21:50
Koniec! Czas na przerwę. Zapraszamy za 15 minut.
 45. min. +3
Ostatnia szansa dla Bayernu. Gospodarze ruszają z akcją.
 45.min. +1
Drużyna z Hiszpanii próbuje w końcówce pierwszej połowy zaatakować swoich rywali.
 45. min.
Sędzia doliczył trzy minut.
 45. min.
Gracze Villarreal od samego początku kradną cenne sekundy. Nie spieszą się ze wznowieniem gry.
 43. min.
Goście wciąż dobrze się bronią. Piłkarze z Monachium mają niewiele miejsca.
 42. min.
Świetne prostopadłe podanie do Danjumy. Holender wpadł w pole karne, ale oddał fatalny strzał na bramkę Neuera.
 41. min.
Co za okazja dla Villarrealu!
 38. min.
Bayern przyspiesza. Ofiarna obrona gości.
 37. min.
Kapitan reprezentacji Polski musi się uspokoić, bo przy kolejnym faulu może otrzymać drugą żółtą kartkę.
 36. min.
Ponownie iskrzy na linii Lewandowski — Albiol. Kolejne agresywne wejście Polaka.
 33. min.
Żółtą kartką ukarany został Robert Lewandowski. Polak ostro potraktował swojego rywala.
 32. min.
Bawarczycy w natarciu. Gol dla gospodarzy wydaje się tylko kwestią czasu.
 29. min.
Doskonała sytuacja dla Bayernu! Świetne, precyzyjne dośrodkowanie w pole karne w wykonaniu Goretzki. Musiala oddał strzał głową, ale trafił wprost w bramkarza.
 28. min.
Zespół Roberta Lewandowskiego oddał już osiem strzałów. Jednak żaden z nich nie był celny.
 27. min.
Podopiecznym Emery'ego trudno jest przekroczyć linię środkową boiska.
 25. min.
Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej, jeśli tylko mają okazję, starają się długo utrzymywać przy futbolówce.
 24. min.
Gospodarze nie tracą czasu. Szybko konstruują kolejny atak.
 22. min.
Piłkarze Villarrealu starają się głęboko wciągnąć rywali na swoją połowę, chcąc zagrać długą piłkę za linię obrony.
 20. min.
Kolejna okazja Bayernu. Musiala niepotrzebnie szukał dogrania, mógł uderzać.
 20. min.
Skuteczna interwencja Neuera na około 25. metrze.
 18. min.
Danjuma i Moreno są praktycznie bez kontaktów z futbolówką.
 15. min.
Kolejna długa piłka w pole karne. Ponownie zrobiło się niebezpiecznie pod bramką drużyny z Hiszpanii.
 14. min.
Villarreal broni się całym zespołem.
 13. min.
Bayern wciąż prowadzi grę, ale monachijczycy na ten moment biją głową w mur.
 11. min.
Zagotowało się teraz pod bramką gości.
 10. min.
Kiks obrońcy Bayernu. Gdyby Danjuma lepiej się zachował, mogłoby być 1:0 dla Żółtej Łodzi Podwodnej.
 8. min.
Gospodarze mają bardzo dużą przewagę w posiadaniu piłki. Piłkarze mają jednak problem z przebiciem się przez mur złożony z zawodników w żółtych koszulkach.
 6. min.
Gracze z Hiszpanii świetnie radzą sobie z grą pod presją. Strzał Moreno, ale niecelny.
 4.min.
Bayern zakłada wysoki pressing.
 4. min.
Villarreal nie potrafi wyjść z własnej połowy.
 3. min.
Od pierwszych sekund gospodarze ruszyli do ataku. Sane dograł piłkę do Muellera, ale ten był na spalonym.
 2. min.
Thomas Mueller próbował dośrodkować w pole karne, ale zrobił to bardzo nieskutecznie. Od bramki zaczną goście.
 1. min.
Bayern spokojnie rozgrywa atak pozycyjny. Villarreal cofnął się bardzo głęboko.
 21:00
Zaczynamy! Sędzia dał sygnał do rozpoczęcia meczu.
 20:58
Czas na hymn Ligi Mistrzów!
 20:56
Piłkarze obu zespołów właśnie pojawili się na boisku.
 20:50
Początek drugiego ćwierćfinałowego spotkania już za 10 minut.
 20:48
Mimo porażki w pierwszym spotkaniu faworytami tego starcia wydają się gracze Bayernu Monachium. Jednakże zespół z Hiszpanii na pewno tanio skóry nie sprzeda i zrobi wszystko, aby utrzymać korzystny wynik z pierwszego meczu.
 20:46
Stawką tej rywalizacji jest awans do półfinału Ligi Mistrzów. Zwycięzca tego dwumeczu zmierzy się z Benficą lub Liverpoolem.
 20:43
Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Villarreal zwyciężył z Bayernem Monachium przed własną publicznością 1:0. Bawarczycy mogli przegrać zdecydowanie wyżej.
 20:39
Natomiast Villarreal rozpocznie mecz w takim składzie:

20:39
Wyjściowa jedenastka gospodarzy prezentuje się następująco:

20:35
Witamy w relacji na żywo ze spotkania Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Villarrealem. W pierwszym mecz zespół z Hiszpanii sensacyjnie pokonał Bawarczyków 1:0. Jak będzie tym razem? Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godzinie 21:00.

Faworytem tego pojedynku byli gospodarze z Monachium. Mimo że pierwsze starcie ćwierćfinałowe pomiędzy tymi zespołami przyniosło niespodziewane rozstrzygnięcie. Villarreal, grający przed własną publicznością, pokonał Die Roten 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Holender Arnaut Danjuma. Monachijczycy mogą mówić o sporym szczęściu, bo podopieczni Unaia Emery'ego powinni byli odnieść bardziej okazałą wygraną.

Liga Mistrzów 2022. Szok w ćwierćfinale Ligi Mistrzów

Zespół Roberta Lewandowskiego od samego początku rzucił się do szaleńczych ataków. Piłkarze Żółtej Łodzi Podwodnej byli dobrze zorganizowani w defensywie, niemal perfekcyjnie. Dopiero po zmianie stron gracze Villarrealu dali się zdominować do tego stopnia, że nie potrafili wyjść praktycznie z żadną akcją. Die Roten objęli prowadzenie po golu kapitana reprezentacji Polski i wydawało się, że kolejnej trafienia dla Bayernu to tylko kwestia czasu.

Futbol jednak po raz kolejny okazał się nieprzewidywalny. Goście wyprowadzili jeden skuteczny kontratak, który sfinalizował Chukwueze. Drużyna z Hiszpanii doprowadziła do wyrównania, dzięki czemu wygrała w dwumeczu 2:1 i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów.

Czesław Michniewicz tłumaczy swoje zachowanie. „Mogę widzieć to inaczej”