MŚ 2014: Hiszpania żegna się z mundialem

MŚ 2014: Hiszpania żegna się z mundialem

Reprezentacja Hiszpanii (fot. Wang Lili / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Hiszpania przegrała z Chile 0:2 i nie ma już szans na wyjście z grupy na mundialu w Brazylii. Wynik spotkania otworzył w 20. minucie Eduardo Vargas, a wynik spotkania w końcówce pierwszej połowy ustalił Charles Aranguiz.

Początek spotkania należał do Chile, które przeprowadziło kilka szybkich ofensywnych akcji. Hiszpanie nie prezentowali się tak efektownie jak zwykle, a oprócz tego szybko tracili piłkę. Chilijczycy objęli prowadzenie w 20. minucie. Niepilnowany Vargas dostał podanie w pole karne i z bliskiej odległości posłał piłkę do siatki. Po stracie gola drużyna trenera Vicente del Bosque nie zmieniła stylu gry. Oglądaliśmy sporo akcji z kontry i ostrej walki na środku boiska. Chwilę przed przerwą Chile strzeliło drugiego gola. Casillas odbił piłkę po strzale z rzutu wolnego, przejął ją Aranguiz, który uderzeniem z pola karnego nie dał szans bramkarzowi. Do przerwy Hiszpania przegrywała z Chile 0:2.

Drugą połowę aktywnie w ofensywie rozpoczęli Hiszpanie, ale nic z tego nie wynikało. „La Furia Roja” miała sporo sytuacji, jednak piłkarzom trenera Del Bosque zdecydowanie brakowało skuteczności. Jakości gry nie poprawił nawet Torres, który w 64. minucie zmienił Costę.

Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Chile 0:2. Hiszpania pozostaje bez punktu na Mistrzostwach Świata w Brazylii i nie ma już szans na wyjście z grupy. Ostatni mecz "La Furia Roja" rozegra 23 czerwca z Australią.