Bayern rozgromił Eintracht 5:0. Hat-trick Lewandowskiego i kolejny rekord

Bayern rozgromił Eintracht 5:0. Hat-trick Lewandowskiego i kolejny rekord

Bayern Monachium rozgromił Eintracht Frankfurt 5:0. Robert Lewandowski strzelił 3 gole i ma już na koncie 10 bramek w tym sezonie Bundesligi Źródło: X-news
Wygrana Bayernu Monachium 5:0 przyniosła też rekord dla Roberta Lewandowskiego. Polak zdobył hat-tricka i tym samym „uzbierał” 10 bramek w zaledwie 5 meczach Bundesligi.

Bayern Monachium rozgromił Eintracht Frankfurt 5:0 w meczu piątej kolejki Bundesligi. Już w pierwszej minucie „Bawarczycy” stracili Alphonso Daviesa, który źle stanął i podkręcił staw skokowy. Kanadyjczyk opuścił boisko ze łzami w oczach. Zastąpił go Lucas Hernandez. W 10. minucie Kingsley Coman posłał kapitalne podanie do Roberta Lewandowskiego, a ten strzałem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi rywali.

Następnie po dośrodkowaniu Joshuy Kimmicha z rzutu rożnego Polak wygrał pojedynek z pilnującym go obrońcą i zdobył bramkę głową. W 60. minucie Douglas Costa obsłużył Lewandowskiego idealnym podaniem. Reprezentant Polski wygrał pojedynek biegowy z obrońcami i pokonał bramkarza Kevina Trappa. Czwarta i piątą bramkę dla Bayernu Monachium zdobyli Leroy Sane i Jamal Musiala.

Rekord Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski strzelił Eintrachtowi 3 gole i ma już na koncie 10 bramek w tym sezonie Bundesligi. Jak odnotował serwis Goal.com, to nowy rekord Bundesligi. Dotychczas nikt tak szybko nie zdobył 10 goli w zaledwie pięciu meczach.