Liga Konferencji. Śląsk Wrocław w drugiej rundzie, Estończycy pokonani

Liga Konferencji. Śląsk Wrocław w drugiej rundzie, Estończycy pokonani

Fabian Piasecki
Fabian Piasecki Źródło: Newspix.pl / Przemyslaw Karolczuk / 400mm.pl
Śląsk Wrocław pewnie awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji, wygrywając po raz drugi z Paide Linnameeskond, tym razem 2:0.

Śląsk Wrocław po tym, jak zajął w ostatnim sezonie czwarte miejsce w Ekstraklasie, dostał szansę na wzięcie udziału w Lidze Konferencji. W pierwszej rundzie eliminacyjnej tych rozgrywek drużyna z Wrocławia trafiła na estońskie Paide Linnameeskond. W pierwszym meczu Śląsk wygrał 2:1.

15 lipca wrocławianie rozegrali drugi mecz z Estończykami, tym razem u siebie. Co ważne – w dwumeczach nie liczą się, jak dotychczas, gole strzelone na wyjeździe, w razie remisu w dwumeczu, rozgrywana jest dogrywka. Dlatego też dwa gole z pierwszego spotkania na nic by się zdały w razie przegranej 0:1.

Śląsk Wrocław w drugiej rundzie Ligi Konferencji

Podczas czwartkowego, drugiego spotkania, od początku dominował Śląsk, ale dopiero przed przerwą, w 41. minucie, udało mu się zdobyć pierwszą bramkę – piłkę do siatki skierował Patryk Janasik po asyście Erika Exposito. Po dwudziestu minutach drugiej połowy wrocławianie dołożyli drugą bramkę, rozstrzygając mecz: piłkę dośrodkował Waldemar Sobota, a trafił Victor Garcia.

Zwycięski zespół zmierzy się w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji z Ararat Erewan.

Dla Śląska Wrocław występ w Lidze Konferencji to powrót do gry w europejskich pucharach po sześciu latach przerwy.

Liga Konferencji – rozgrywki, zasady

Liga Konferencji to trzeci szczebel rozgrywek europejskich („ważniejsza” jest Liga Europy, a najbardziej prestiżowa – ). Turniej rozgrywany jest po raz pierwszy w sezonie 2021/2022 i według zamysłu ma dać szansę na grę w ogólnoeuropejskich rozgrywkach zespołom, które nie miały za bardzo szans na występy w LE czy LM.

W edycji sezonu 2021/2022 wezmą udział 184 drużyny z 55 federacji piłkarskich. Najpierw są trzy rundy eliminacyjne, potem play-off, a następnie faza grupowa. Po tej ostatniej rusza faza pucharowa, w której zmierzą się 24 najlepsze drużyny.