Superpuchar Hiszpanii: Real remisuje z Atletico. W piątek rewanż

Superpuchar Hiszpanii: Real remisuje z Atletico. W piątek rewanż

Angel Di Maria (fot. Zhang Liyun / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Real Madryt zremisował z Atletico 1:1 w pierwszym meczu o Superpuchar Hiszpanii. Gola dla gospodarzy zdobył w 81. minucie James Rodriguez. Już po kilku minutach odpowiedział jednak Raul Garcia. Rewanż odbędzie się w piątek na Vicente Calderon.
S potkanie na Santiago Bernabeu nie dostarczyło kibicom zbyt wielu emocji - przynajmniej tych piłkarskich. Obie drużyny nadal szukają formy na nowy sezon, nie zabrakło za to fauli. Arbiter już w pierwszej połowie trzykrotnie sięgał po żółty kartonik.

Przez ponad godzinę gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie klarownej sytuacji. Udało się to Realowi dopiero w 69. minucie - z rzutu wolnego uderzył Bale, a Moya odbił piłkę prosto pod nogi Kroosa. Niemiec z kilku metrów... przestrzelił.

W 81. minucie było 1:0. Po wrzutce w pole karne piłka ugrzęzła między nogami Benzemy, który walczył o nią z kilkoma obrońcami. Futbolówka w efekcie poleciała wprost do Jamesa, który z ok. 10 metrów uderzył nieczysto, ale do bramki.

"Królewscy" po zdobyciu gola zaczęli grać bojaźliwie - dali się zdominować i szybko utracili swoje prowadzenie. W 88. minucie po rzucie rożnym piłkę - przy całkowitej bierności rywali - do siatki skierował Raul Garcia, który tylko dostawił do futbolówki nogę.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Wynik premiuje Atletico - mistrzom Hiszpanii w rewanżu na własnym obiekcie wystarczy bezbramkowy remis. Spotkanie na Vicente Calderon odbędzie się w piątek.