LM: Nieudany rewanż Schalke. Real jedną nogą w ćwierćfinale

LM: Nieudany rewanż Schalke. Real jedną nogą w ćwierćfinale

Cristiano Ronaldo (fot. EXPA/ Alterphotos/ Victor Blanco / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów Real Madryt pokonał Schalke 04 Gelsenkirchen 2:0. Bramki dla „Królewskich” zdobyli Cristiano Ronaldo i Marcelo.
Pierwsze minuty spotkania nie przyniosły większych emocji. Real starał się kontrolować grę, a Schalke nastawiło się na kontry. Z czasem oba zespoły ruszyły do ataku. W 26. minucie Carvajal popisał się świetnym dośrodkowaniem z prawej strony. W polu karnym najlepiej ustawił się Ronaldo, wyskoczył do piłki i głową posłał futbolówkę do siatki.

Po stracie gola gospodarze często nadziewali się na kontry „Królewskich”. Najpewniejszym punktem niemieckiej drużyny był Wellenreuther, który kilka razy uchronił swój zespół przed stratą bramki. Obronił m.in. perfekcyjnie wykonany rzut wolny Ronaldo. Po tym uderzeniu piłka zmierzała w okienko, ale młody bramkarz nie dał się zaskoczyć. W 33. minucie Huntelaar doznał kontuzji. Trener Roberto Di Matteo musiał dokonać zmiany i na boisku pojawił się Platte. Do przerwy w Gelsenkirchen Real prowadził z Schalke 1:0.

TAK RELACJONOWALIŚMY

Po zmianie stron obrońcy trofeum Champions League kontrolowali sytuację na boisku. W 75. minucie gospodarze mogli doprowadzić do remisu, ale Platte po dobrym podaniu Boatenga trafił w poprzeczkę. Na kolejnego gola czekaliśmy do 79. minuty. Marcelo popisał się fantastycznym uderzeniem z 16 metrów, po którym piłka wylądowała w siatce.

Real utrzymał korzystny rezultat do ostatniego gwizdka i ostatecznie pokonał Schalke 2:0. Rewanż odbędzie się 10 marca na Santiago Bernabeu.