Bundesliga: Borussia rozbiła Schalke w derbach. Grał Błaszczykowski

Bundesliga: Borussia rozbiła Schalke w derbach. Grał Błaszczykowski

Trener Borussii Dortmund Juergen Klopp (fot. Revierfoto / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
W hitowym spotkaniu 23. kolejki Bundesligi Borussia Dortmund rozbiła Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. Ostatni kwadrans rozegrał Jakub Błaszczykowski.
Borussia znowu przypominała drużynę, która przez dwa ostatnie sezony zajmowała drugie miejsce w Bundeslidze, tuż za Bayernem Monachium.

Gospodarze w derbach Zagłębia Ruhry pokonali Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0. W Dortmundzie długo zanosiło się na bezbramkowy remis. Dortmundczycy tylko do przerwy oddali... piętnaście strzałów przy zaledwie trzech próbach rywali. Brakowało jednak skuteczności, ale w ostatnim kwadransie podopieczni Juergena Kloppa rozbili rywala.

Wynik meczu otworzył w 78. minucie Aubameyang, minutę później trafił Mchitarian. W 86. minucie wynik spotkania ustalił Reus. Co ciekawe, wszystko, co najlepsze w grze dortmundczyków, zaczęło się... po wejściu Jakuba Błaszczykowskiego na boisko. Reprezentant Polski wszedł na murawę w 76. minucie.

Wydaje się, że kryzys w BVB jest już zażegnany. To najwyższa derbowa wygrana Borussii od szesnastu lat.