LM: Pogrom w Monachium i awans Bayernu. Dwa gole Lewandowskiego

LM: Pogrom w Monachium i awans Bayernu. Dwa gole Lewandowskiego

Zawodnicy Bayernu (FOT. PIXATHLON/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Bayern Monachium wygrał z FC Porto 6:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mimo porażki w pierwszym spotkaniu Bawarczycy bez żadnych trudności awansowali do półfinału. Dwa gole dla zespołu Pepa Guardioli zdobył Robert Lewandowski.
Mecz doskonale rozpoczął się dla gospodarzy. Już w 14. minucie drużyna Pepa Guardioli objęła prowadzenie. Bernat popisał się precyzyjnym dośrodkowaniem w pole karne, a Thiago Alcantara z bliska wpakował piłkę do siatki. Gracze Porto nie mieli pomysłu, jak przedostać się na połowę rywali. Najgorsze dla Portugalczyków miało jednak dopiero nadejść.

Koniec marzeń FC Porto

W 22. minucie oglądaliśmy kolejnego gola na Allianz Arenie. Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Boateng, który precyzyjną główką pokonał bramkarza. Chwilę później Fabiano znowu musiał wyciągać piłkę z siatki. Lahm ostro wrzucił futbolówkę w pole karne, Mueller odegrał do Lewandowskiego, a Polak trafił do bramki z kilku metrów. Jeszcze przed przerwą Bawarczycy zapisali na swoje konto kolejne dwa gole. Po uderzeniu Muellera z dystansu piłka nieszczęśliwie dla bramkarza po rykoszecie zmieniła tor lotu i wpadła do siatki. Kilka minut później drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Lewandowski. Reprezentant Polski po podaniu Muellera z bliska pokonał golkipera Porto. Oba zespoły zeszły do szatni przy wyniku 5:0.

TAK RELACJONOWALIŚMY

Gol na otarcie łez i czerwień w końcówce

Po zmianie stron gra uspokoiła się, ale Bayern nadal dominował na boisku. W 73. minucie goście na chwilę poprawili sobie humory. Evandro dogrywał piłkę w pole karne, a Martinez głową pokonał Neuera. Akcja na granicy spalonego, ale wszystko odbyło się w graniach przepisów. Zespół z Monachium szybko się pozbierał. W 87. minucie Marcano dostał czerwona kartkę, a chwilę później Bayern dobił ostatni gwóźdź do trumny. Xabi Alonso wpisał się na listę strzelców po świetnym uderzeniu z rzutu wolnego.

Bayern Monachium ostatecznie wygrał z FC Porto 6:1, a w dwumeczu 7:4. Bawarczycy w ten sposób po porażce w Portugalii 1:3 awansowali do półfinału Champions League.