LM: PSG bez szans na Camp Nou. Neymar przypieczętował awans Barcelony

LM: PSG bez szans na Camp Nou. Neymar przypieczętował awans Barcelony

Neymar cieszy się z gola (fot. Marc Atkins / Offside / Foto Olimpik / Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
FC Barcelona wygrała z Paris Saint-Germain 2:0 i awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Dwa gole dla zespołu Luisa Enrique zdobył Neymar. W pierwszym spotkaniu „Duma Katalonii” ograła paryżan 3:1.
Paris Saint-Germain miało do odrobienia na Camp Nou dwa gole, ale od początku było widać, że nie będzie to łatwe zadanie. W 14. minucie Barcelona już objęła prowadzenie. Neymar po świetnym podaniu Iniesty minął bramkarza i bez problemu trafił do siatki. Jeszcze przed przerwą Brazylijczyk zapisał na swoje konto drugiego gola. Po dośrodkowaniu Alvesa napastnik Barcelony niepilnowany pokonał Sirigu głową.

Nie pomógł nawet Zlatan

Choć do składu PSG wrócił Zlatan Ibrahimović, nie przełożyło się to na lepszą grę drużyny ze stolicy Francji. W pierwszym spotkaniu w Paryżu Szwed pauzował za czerwoną kartkę z meczu z Chelsea w 1/8 finału. Na Camp Nou doświadczony napastnik nie błyszczał jednak formą i nie pomógł swojej drużynie. Po mniej emocjonującej drugiej części spotkania Barcelona ostatecznie wygrała z PSG 2:0.

We wtorek awans po niesamowitej wygranej 6:1 awans zapewnił sobie także Bayern Monachium. Czytaj tu.

W piątek w Nyonie odbędzie się losowanie półfinałowych par Ligi Mistrzów. Pierwsze mecze tej fazy Champions League zostaną rozegrane 5 i 6 maja.