Ostoja klubu PKO BP Ekstraklasy kontuzjowana. Nie wiadomo ile zawodnik będzie pauzował

Ostoja klubu PKO BP Ekstraklasy kontuzjowana. Nie wiadomo ile zawodnik będzie pauzował

Flavio Paixao, Dusan Kuciak, Rafał Pietrzak
Flavio Paixao, Dusan Kuciak, Rafał Pietrzak Źródło: Newspix.pl / FOT. GRZEGORZ RADTKE / 058sport.pl
Doświadczony bramkarz Lechii Gdańsk Dusan Kuciak doznał urazu ręki i będzie pauzował przez kilka najbliższych tygodni. Lekarze nie potrafią ocenić dokładnie, kiedy wróci między słupki Biało-Zielonych. Jego miejsce między słupkami zajmie Michał Buchalik.

Ostatnim pojedynkiem, w którym wystąpił bramkarz Lechii był rewanż II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Rapidem Wiedeń. Póki co nie wiadomo kiedy doszło do tej kontuzji, czy na treningu, czy w meczu.

Trener Tomasz Kaczmarek: Najważniejsze jest zdrowia Kuciaka

Jak podkreśla szkoleniowiec Biało-Zielonych, prognozy nie dają jasnej informacji, kiedy możliwy jest powrót Kuciaka do gry. Najważniejsze jest oczywiście zdrowie zawodnika i jego pełna sprawność. – Na ten moment nie jesteśmy w stanie określić, ile potrwa przerwa Dusana. To mogą być 2 tygodnie, 4 tygodnie, a nawet 6 tygodni – powiedział Tomasz Kaczmarek w klubowych mediach.

Dodał, że wszystko jest możliwe, bo to jest kontuzja ręki. – Mam nadzieję, że w ciągu 3-4 tygodni Dusan do nas wróci, ale najważniejsze jest, aby to pęknięcie się dobrze zagoiło – podkreślił szkoleniowiec.

Kto zastąpi Dusana Kuciaka?

Już w niedzielę 31 lipca w starciu z Widzewem Łódź w bramce Lechii pełne 90 minut rozegrał Michał Buchalik, który zastąpił kontuzjowanego Dusana Kuciaka. Bramkarz w kilku sytuacjach ratował swój zespół przed utratą gola, zwłaszcza w samej końcówce starcia przy wyniku 3:2 dla Lechii, kiedy łodzianie nacierali.

Wiadomo, Dusan jest fantastycznym bramkarzem i zawsze nam pomaga. Dla drużyny to jest jednak bardzo ważne, żeby wiedzieć, że jego zastępca w bramce jest w stanie w 91. minucie obronić decydującą piłkę. To jest coś, co robi różnicę dla zespołu – mówił na konferencji po meczu z Widzewem trener Kaczmarek o występie Michała Buchalika.