Reprezentacja Polski rozczarowała w pierwszych 45 minutach. Druga połowa musi być lepsza

Reprezentacja Polski rozczarowała w pierwszych 45 minutach. Druga połowa musi być lepsza

Karol Linetty
Karol Linetty Źródło: Newspix.pl / CYFRASPORT
Reprezentacja Polski walczy z Węgrami w ostatnim meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata. Pierwsza połowa w wykonaniu Biało-Czerwonych była porządna, ale nie zachwyciła na pewno kibiców na PGE Narodowym i przed telewizorami.

Reprezentacja Polski potrzebuje remisu, aby zapewnić sobie rozstawienie w barażach i mieć przywilej grania w półfinałach eliminacyjnych na własnym stadionie. Na razie jednak do spełnienia celu daleka droga.

Reprezentacja Polski po pierwszych 45 minutach remisuje

Reprezentacja Polski jedyne w czym miała w pierwszej połowie przewagę to posiadanie piłki. Biało-Czerwoni próbowali kreować akcje, ale wszystkie dośrodkowania z prawej, czy lewej strony, kończyły się wygranym pojedynkiem powietrznym Węgrów. Dwa razy nasi piłkarze byli bardzo blisko zdobycia bramki, ale odezwała się nieskuteczność.

Swoją jedyną groźną sytuację wykorzystali natomiast goście. Węgrzy wykonali rzut wolny z środkowej strefy boiska, jeden z naszych piłkarzy pechowo przedłużył dośrodkowanie, które dotarło na głowę Andrasa Schafera. Piłka przeleciała między nogami piłkarza Madziarów i w 38. minucie Polacy przegrywali już 0:1. Prowadząca drużyna miała tylko jeden celny strzał na bramkę Wojciecha Szczęsnego. Pod koniec pierwszej połowy żółtą kartkę ujrzał Matty Cash, który „popisał się” bezmyślnym faulem na przeciwniku. Wcześniej kartonik tego samego koloru ujrzał jeszcze Mateusz Klich.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Węgrami

3-5-2: Szczęsny – Kędziora, Dawidowicz, Bednarek – Cash, Linetty, Klich, Moder, Puchacz – Piątek, Świderski