Mundial 2022. Tak zaprezentowały się drużyny z grup C i D po pierwszej kolejce

Mundial 2022. Tak zaprezentowały się drużyny z grup C i D po pierwszej kolejce

Reprezentacja Polski w piłce nożnej
Reprezentacja Polski w piłce nożnej Źródło: PAP/EPA / Noushad Thekkayil
Trzeci dzień mundialu w Katarze dobiegł końca. Za nami dawka porządnych emocji, których dostarczył m.in. mecz reprezentacji Polski z Meksykiem. Wszystkim, którzy nie zdołali obejrzeć pozostałych spotkań, służymy pomocą i przypomnimy ich przebieg.

Dziś, tj. 22 listopada swoje spotkania rozegrały drużyny z grup C i D. mierzyła się z Meksykiem, Argentyna podjęła Arabię Saudyjską, naprzeciw Francji stanęła Australia, a Duńczycy walczyli o punkty z Tunezją. Przez cały dzień w ramach ujrzeliśmy łącznie osiem bramek, które padły tylko w dwóch spotkaniach. Pozostałe dwa zakończyły się bezbramkowymi remisami.

Mundial 2022. Mecze grupy C

Meczem otwierającym trzeci dzień mistrzostw świata było starcie Argentyny z Arabią Saudyjską. Skazywani na porażkę piłkarze z Azji sprawili sensację na cały świat, pokonując faworyzowanych Argentyńczyków 2:1. Bramki w tym meczu zdobywali: (10 min. z rzutu karnego), Saleh Al Shehri (48 min.) i Salem Al Dawsari (53 min.). Zawodnicy Lionela Scaloniego kilkukrotnie wychodzili do przyzwoitych sytuacji i mieli wiele okazji na strzelenie gola, jednak w większości przypadków sędziowie dopatrywali się pozycji spalonych.

O godz. 17.00 odbyło się widowisko, do którego Polscy kibice z niecierpliwością odliczali czas, czyli mecz naszej reprezentacji z Meksykiem. Przez większość spotkania przeważali zawodnicy Gerardo Martino, jednak żadnej z sytuacji nie potrafili zamienić na bramkę. W 58. minucie meczu sędzia podyktował rzut karny dla naszej Biało-Czerwonych, którego nie wykorzystał .

Kolejne spotkania odbędą się 26 listopada. O 14.00 Polska zagra z Arabią Saudyjską, a o 20:00 Argentyna podejmie Meksyk.

Mundial 2022. Mecze grupy D

O 14.00 odbyło się spotkanie Danii z Tunezją. Przez wielu ludzi piłkarze z Afryki byli skazywani na porażkę, jednak dzielnie stawili czoła Duńczykom, nie pozwalając im na zdobycie żadnego gola. Obie drużyny oddały po 8 strzałów na bramkę, a posiadanie piłki było na korzyść Europejczyków. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

Znacznie lepsze dla oka widowisko miało miejsce 6 godzin później na Al Janoub Stadium, gdzie . Mistrzowie świata fatalnie weszli w mecz, a ich przciwnicy sprawili nie lada sensację, strzelając bramkę po fantastycznej akcji już w 9. minucie. Francuzi odpowiedzieli w 27. golem Adriena Rabiota. W kolejnych minutach meczu dołożyli jeszcze trzy. Ostatecznie wygrali 4:1. Poza wymienionymi zawodnikami do siatki trafiali: Olivier Giroud x2 (32 i 71 min.) i Kylian Mbappe (68 min.).

Grupa D rozegra swoje kolejne mecze także 26 listopada. O 11.00 Tunezja zmierzy się z Australią, a o 17.00 Francja zagra z Danią.