NA ŻYWO: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

NA ŻYWO: Legia Warszawa - Pogoń Szczecin

Kadr z meczu Pogoń - Legia (fot. DAWID ANTECKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa wygrała 3:1 (0:1) z Pogonią Szczecin w meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wynik meczu otworzył w 11. minucie Bartosz Ława. Legioniści strzelali po przerwie. Najpierw rzut karny w 54. minucie wykorzystał Ivica Vrdoljak, następną jedenastkę cztery minuty później na bramkę zamienił Wladimer Dwaliszwili. Gości dobił w 75. minucie Tomasz Brzyski.
 90+3 min.
Nic ciekawego na boisku już się nie wydarzyło. Koniec! Legia wygrywa z Pogonią, choć przegrywała, i przynajmniej do jutra ma siedem punktów przewagi nad Lechem Poznań.
 90 min.
Sędzia dolicza trzy minuty.
 87 min.
EDI ANDRADINA! Piękny strzał z dystansu. Kuciak jeszcze ładniej rzuca się i odbija strzał.
 86 min.
WIŚNIEWSKI! BOCZNA SIATKA! Świetna akcja Pogoni. Andradina gra do Kolendowicza, ten z pierwszej piłki lekko wykłada piłkę Wiśniewskiemu. Obrońcy Legii zamurowani, Wiśniewski uderza z 10 metrów - obok bramki.
 84 min.
Blisko czwartej bramki! Furman świetnie wchodzi w pole karne i wykłada piłkę Ljuboji, który wyprzedza Pietruszkę. Nie wiadomo dlaczego Serb nie strzela.
 83 min.
Podręcznikowa akcja Legii - kilkanaście podań, rozciągnięcie gry i nagłe zagranie na skrzydło. Tam do piłki doszedł Radović i wbił piłkę przed bramkę. Bereszyński podręcznika nie przeczytał i spóźnił się do piłki.
 80 min.
Bereszyński chciał skończyć akcję sam - zszedł do środka ze skrzydła, minął kilku rywali, zignorował Ljuboję i uderzył w trybuny.
 79 min.
LJUBOJA! Ma ochotę do gry dzisiaj! Świetne uderzenie z 20 metrów - tuż nad poprzeczką.
 76 min.
Bereszyński zmienia Wawrzyniaka.
 75 min.
Akcję zaczął Ljuboja. Zszedł do środka ze skrzydła i dograł do Radovicia, ten z kolei podał na drugie skrzydło do Brzyskiego. Były Polonista złamał do środka i uderzył prawą nogą - celnie przy słupku.
 75 min.
GOOOOOOOOOOL! BRZYSKI!
 75 min.
Rzut rożny dla Pogoni. Piłka wycofana do Ławy, Ława podaje do Kuciaka. Tak to przynajmniej wyglądało.
 74 min.
Ljuboja melduje się na boisku. Zastępuje Marka Saganowskiego.
 71 min.
Brzyski przedziera się skrzydłem w pole karne. Pod linią końcową ma mnóstwo czasu i miejsca na dokładne dogranie. Gra jednak tuż za plecy Dwaliszwilego.
 69 min.
Andradina zmienia Djousse, Rogalski zastępuje Gollę.
 67 min.
Vrdoljak kończy udział w spotkaniu. Zastępuje go Furman.
 66 min.
Świetnie wypatrzył Brzyski Saganowskiego, który znalazł lukę między trzema obrońcami. Gdyby nie zagrał za mocno - byłaby sytuacja sam na sam.
 64 min.
Legia momentalnie wyhamowała. Z punktu widzenia obserwatora bramka dająca prowadzenie gospodarzom padła zdecydowanie za szybko.
 60 min.
Kolejna okazja Legii! Brzyski dostał piłkę w bocznej strefie szesnastki. Mógł strzelać, wolał podać. Zrobił to źle.
 58 min.
Za faul na Brzyskim żółtą kartkę dostał bramkarz gości, Janukiewicz.
 58 min.
GOOOOOOOOOL! DWALISZWILI! Pewny strzał pod poprzeczkę!
 57 min.
Wawrzyniak gra do Dwaliszwilego, który sprytnie mija rywala i Legia idzie we trzech tylko na bramkarza! Brzyski jest pierwszy - źle przyjmuje podanie i ucieka mu piłka! Ostatecznie jest tuż przed Janukiewiczem. Faul bramkarza i rzut karny!
 57 min.
Rzut wolny dla Pogoni z bocznej strefy boiska. Kolendowicz dobrze dogrywa, Kuciak z problemami wybija. Idzie kontra Wawrzyniaka!
 54 min.
GOOOL! VRDOLJAK! Pewny strzał w prawy róg bramki, Janukiewicz poszedł w przeciwną stronę.
 54 min.
RZUT KARNY DLA LEGII! Dwaliszwili powalony w polu karnym! Potrójne krycie nie wystarczyło do bezpiecznego odebrania piłki.
 52 min.
FRĄCZCZAK! To powinno być 2:0! Szybka kontra Pogoni - świetne zagranie do Frączczaka, który wpada w pole karne i z kilku metrów strzela - w ostatniej chwili blokuje go Astiz.
 51 min.
Łukasik gra fantastyczną piłkę do Wawrzyniaka. Lewy obrońca Legii źle jednak przyjmuje i piłka mu ucieka. To mogła być bardzo dobra okazja.
 49 min.
Kolendowicz wychodzi z kontrą. Ma jednak klapki na oczach, nie widzi dobrze ustawionych kolegów i dosłownie oddaje piłkę.
 48 min.
Obraz gry się nie zmienia. Pogoń zamknięta, ale skuteczna.
 46 min.
Gospodarze atakują dalej. Dwaliszwili gra do Saganowskiego. Napastnik Legii jest jednak na olbrzymim spalonym.
 46 min.
Wracamy do gry.
 45+1 min.
Przerwa. Pogoń prowadzi z Legią 1:0. Goście totalnie zaskoczyli na początku spotkania. Legioniści zaczęli grać dopiero od mniej więcej dwudziestej minuty. Ostatni kwadrans to już kompletne oblężenie bramki Janukiewicza, ale gola gospodarze wciąż nie mają. Pecha ma Dwaliszwili - po jego strzałach raz z linii bramkowej piłkę wybił Kolendowicz, raz Gruzin trafił w słupek.
 45+1 min.
Brzyski sprytnie schodzi do środka, ale musi strzelać prawą nogą. Czyli efekt jest nijaki.
 45 min.
Sędzia dolicza minutę.
 44 min.
Rzut rożny dla Legii. Portowcy wybijają piłkę po raz kolejny, ale futbolówka połowy Pogoni już nie opuszcza od dłuższego czasu.
 43 min.
JĘDRZEJCZYK! Ależ bomba z 25 metrów! Janukiewicz z problemami wybija piłkę po efektownej paradzie.
 40 min.
Dwaliszwili szaleje - mija trzech rywali, ale za daleko wypuszcza sobie piłkę - Janukiewicz wychodzi i łapie futbolówkę.
 38 min.
Legia już totalnie dominuje na boisku - wszystkie akcje prawą stroną napędzają Jędrzejczyk i Radović. Portowcy jednak wszystkie próby wbicia piłki przed bramkę skutecznie blokują.
 36 min.
Świetny rajd Dwaliszwilego. Gruzin wpadł w pole karne, wkręcił Nolla w ziemię i już strzelał - ale spod ziemi wyrósł Ława i zablokował uderzenie.
 34 min.
Legia powoli się rozpędza. W zasadzie gospodarze mogli już prowadzić, ale Dwaliszwili ma dzisiaj wyjątkowo dużo pecha. Gospodarze są jednak sami sobie winni - grać zaczęli dopiero gdzieś od 20. minuty, co skrzętnie wykorzystała Pogoń.
 32 min.
DWALISZWILI STRZELA W SŁUPEK! Ależ Gruzin ma pecha w tym meczu! Rzut wolny dla Legii. Brzyski dośrodkowuje, Dwaliszwili urywa się Pietruszce i z kilku metrów strzela w słupek! Wcześniej po jego strzale Kolendowicz wybił piłkę głową.
 29 min.
Rzut rożny dla Pogoni kończy się kontrą czterech Legionistów na trzech Portowców! Gospodarze zrobili jednak wszystko źle - najpierw Saganowski dostał wyrzucającą piłkę, potem napastnik Legii uwikłał się w drybling i przegrał.
 28 min.
Saganowski sforsował linię obrony Pogoni i doszedł z piłką do końca boiska. Nie dograł jednak dokładnie przed bramkę - zagrał "balona".
 24 min.
Portowcy zrobili już swoje i grają dziewiątką w defensywie. Wysunięty jest tylko Djousse. Legia sobie z tym zupełnie nie radzi.
 21 min.
Kolejny rzut rożny dla Wojskowych. Brzyski dośrodkowuje, tym razem goście skuteczniejsi w powietrzu.
 18 min.
Prowadzenie Pogoni jest całkowicie zasłużone. Legioniści wyszli na boisko chimeryczni, bez woli walki. Zapewne uznali, że Pogoń, która na wiosnę zdobyła tylko dwa gole (przed tym spotkaniem) - i to z rzutów karnych - odda im te punkty za darmo.
 15 min.
Przy strzale głową Dwaliszwili nadział się na jednego z rywali. Ma rozcięty nos - kiepski prezent na urodziny sprawił sobie Gruzin.
 14 min.
Rzut rożny dla Legii. Brzyski dośrodkowuje i... NIE MA GOLA! Ależ pech gospodarzy! Dwaliszwili uderza głową, Kolendowicz wybija piłkę z linii bramkowej! Po chwili jest dobitka i Kolendowicz znowu wybija piłkę!
 11 min.
Akcję zaczął Golla świetnym zagraniem na skrzydło do Frączczaka. Ten wszedł w pole karne, przełożył piłkę na lewą nogę i spróbował uderzyć albo dograć. Piłka po rykoszecie trafiła pod nogi wbiegającego Ławy, który umieścił ją w siatce z kilku metrów!
 11 min.
GOOOOOOOOOOOOL! ŁAWA!
 10 min.
Noll wychodzi z piłką. Gra w tempo do Kolendowicza, który od razu oddaje piłkę Djousse. Tym razem dobrego dogrania w szesnastkę nie było.
 7 min.
Pogoń próbuje rozegrać atak pozycyjny. Wygląda to mizernie, goście wymieniają piłkę w środku pola bez końca, w końcu jest aut.
 4 min.
Legia będzie musiała w tym meczu grać w ataku pozycyjnym. Goście czekają na kontry lub pojedyncze dobre akcje - jak ta Djousse.
 2 min.
FRĄCZCZAK! JAK SIĘ MOŻNA TAK POMYLIĆ! Kapitalna akcja Djousse na skrzydle, który z łatwością ograł rywali i wpadł w pole karne. Spod linii końcowej Djousse wyłożył piłkę właśnie Frączczakowi, który nie trafił z pięciu metrów!
 1 min.
Gramy.
 18:14
Zawodnicy wychodzą na murawę.

Składy: Ljuboja zacznie na ławce rezerwowych!

Legia Warszawa:
Kuciak - Jędrzejczyk, Astiz, Jodłowiec, Wawrzyniak - Łukasik, Vrdoljak - Radović, Dwaliszwili, Brzyski - Saganowski

Pogoń Szczecin: Janukiewicz - Frączczak, Hernani, Dąbrowski, Noll, Pietruszka, Murayama, Ława, Golla, Kolendowicz, Djousse
Do Warszawy razem z Pogonią wraca Dariusz Wdowczyk - wieloletni zawodnik i trener Legii, ostatni, który dał jej mistrzostwo. Szkoleniowiec zespołu ze Szczecina zarzeka się, że jego drużyna wywalczy dzisiaj trzy punkty, ale liczby nie kłamią - wiosną nie ma gorszej drużyny w ekstraklasie od Pogoni. Portowcy nie wygrali już od ośmiu spotkań z rzędu. Po przerwie zimowej lepiej punktuje i Podbeskidzie Bielsko-Biała, i GKS Bełchatów, czyli spadkowicze.

Równie istotna co rywalizacja na boisku będzie dzisiaj zabawa na trybunach. Mecz Legii i Pogoni to dla sympatyków obu klubów mecz przyjaźni. Na Łazienkowskiej 3 na pewno będzie dzisiaj głośno - bez względu na wydarzenia na boisku.

Faworytem jest oczywiście Legia. Za Wojskowymi przemawia i sytuacja w tabeli, i historia. Pogoń na Legii nie wygrała od dokładnie... 30 lat.