NA ŻYWO: Sevilla FC - Śląsk Wrocław

NA ŻYWO: Sevilla FC - Śląsk Wrocław

Sebastian Mila (fot. By Roger Gor (Lech - Śląsk 101.jpg) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons)
Śląsk Wrocław przegrał z Sevillą 4:1 w pierwszym meczu IV rundy eliminacji Ligi Europy. Wynik spotkania otworzył w 15 minucie Paixao, jednak jeszcze w 36. minucie do remisu doprowadził Rakitić, pokonując Gikiewicza strzałem z rzutu wolnego. Od 55. minuty Śląsk grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dudu i Sevilla ruszyła do ataku. W 67. minucie Marin dał prowadzenie swojej drużynie, ale wrocławianie próbowali jeszcze odmienić losy spotkania. W 85. minucie Gameiro podwyższył jednak na 3:1 a chwilę później na listę strzelców po raz kolejny wpisał się Marin i ustalił wynik tego spotkania.
 90+4 min.4:1
Koniec meczu! Sevilla wygrywa ze Śląskiem 4:1.
 90+3 min.
Żółta kartka dla Spahicia i kolejny rzut wolny dla Sevilli.
 90+1 min.
Sevilla na połowie Śląska walczy o kolejne groźne sytuacje.
 89 min.4:1
GOOOOL! 4:1!

Marin miał sporo miejsca i nieatakowany posłał piłkę do bramki.
 87. min
Hołota chciał zaskoczyć Beto strzałem z dystansu, ale bez rezultatu.
 85 min.3:1
GOOOL! 3:1 dla Sevilli.

Rzut rożny dla gospodarzy i Gameiro głową pokonuje bramkarza. Zabrakło krycia w polu karnym.
 84 min.
Sporo szczęścia miał Śląsk, jednak Gikiewicz po raz kolejny uratował swój zespół.
 83 min.
Mila zagrał górą do Paixao, ten wywalczył rzut rożny.
 81 min.
Kolejna groźna akcja Sevilli, ofiarna interwencja Gikiewicza, ale sędzia wcześniej odgwizdał spalonego.
 79 min.
Seria zmian w obu zespołach. Hołota zmienił Stevanovicia.
 77 min.
I zmiana w Śląsku. Gavish wchodzi za Ostrowskiego.
 75 min.
Zmiana w drużynie Sevilli. Rabello opuszcza boisko, w jego miejsce Perotti.
 73 min.
Marin wpadł w pole karne, Gikiewicz zmuszony do interwencji wybił piłkę przed pole karne, skąd mocny, niecelny strzał oddał Rabello.
 71 min.
Sevilla gra bardzo pewnie, Śląsk musi łatać dziury w ustawieniu.
 68 min.2:1
GOOOL! Śląsk przegrywa po bramce Marina.

Marin wpadł w pole karne, pewnie uderzył i pokonał Gikiewicza.
 67 min.
Szybka kontra Śląska, piłkę dostał Sobota, który nie zdołał oddać strzału.
 65 min.
Brakuje zawodnikom Sevilli dokładnych dośrodkowań, jednak cały czas przeważają na boisku.
 62 min.
Sampeiro opuszcza boisko. W jego miejsce Bacca.
 60 min.
Gospodarze szukają drugiego gola a Śląsk w dziesiątkę broni się jak może.
 59 min.
Zmiana w Śląsku. Plaku opuszcza boisko, w jego miejsce pojawił się Spahić.
 57 min.
Niewiele brakowało, aby Rakitić zdobył kolejną bramkę z rzutu wolnego, jednak tym razem uderzenie było minimalnie niecelne.
 55 min.
Czerwona kartka dla Dudu! zawodnik Śląska faulował rywala przed polem karnym.
 53 min.
Szalone tempo meczu, Sevilla rozkręca się w ataku, ale Śląsk gra pewnie i ciągle naciska na swoich rywali.
 52 min.
Kapitalna akcja Śląska! Beto ratuje swój zespół broniąc strzał Soboty.
 50 min.
Moreno wpadł w pole karne Śląska, niesamowite ile obrońca Sevilli miał wolnego miejsca.
 49 min.
Plaku ukarany żółtą kartką, zupełnie niepotrzebny faul zawodnika Śląska.
 48 min.
Marin zatańczył z piłką w polu karnym, wycofał piłkę, ale Rakitić uderzył bardzo niecelnie.
 45 min.
Zaczynamy drugą połowę!
 45+1 min.
Koniec pierwszej połowy. Oglądamy naprawdę dobry mecz i przede wszystkim imponującą postawę Śląska Wrocław. Wracamy po przerwie.
 44 min.
Na spalonym Mila.Wysoko ustawiony Śląsk ciągle próbuje zagrozić bramce Sevilli.
 43 min.
Dużo miejsca miał Mila i strzelał zza pola karnego, Beto wybił piłkę.
 41 min.
Marin zagrywał w stronę Gameiro, jednak ten nie sięgnął piłki.
 39 min.
Świetne dośrodkowanie Mili w pole karne z rzutu wolnego, Plaku wyskoczył najwyżej, jednak uderzył głową niecelnie.
 38 min.
Ostrowski świetnie ograł rywala, jednak zwolnił akcję i został sfaulowany.
 36 min.1:1
GOOOL! 1:1!

Rakitić wykonywał rzut wolny, wykorzystał zamieszanie w polu karnym i bezpośrednio posłał piłkę do bramki.
 35 min.
Rabello faulowany przez Stevanovicia niemal na linii pola karnego. Muszą wystrzegać się takich sytuacji wrocławianie.
 33 min.
Marin obejrzał żółtą kartkę za faul na Stevanoviciu.
 32 min.
Za linią boczną opatrywany Mila, ale kapitan Śląska raczej będzie mógł wznowić grę.
 30 min.
Szansa Śląska! Najpierw Plaku sam na sam z bramkarzem uderzył bardzo czytelnie, do dobitki ruszył Paixao, ale nie miał pomysłu co zrobić w klarownej sytuacji i zmarnował sytuację.
 28 min.
Żółta kartka również dla Sampeiro.
 27 min.
Paixao na spalonym, zawodnik Śląska dodatkowo obejrzał żółtą kartkę.
 25 min.
Wielkie zamieszanie w polu karnym Śląska, dwie fantastyczne interwencje Gikiewicza! Chwilę później Marin z kilku metrów posłał piłkę wprost w ręce bramkarza gości.
 24 min.
Rabello oddał minimalnie niecelny strzał z narożnika pola karnego, dużo szczęścia miał teraz Śląsk.
 22 min.
Kolejne niebezpieczne dośrodkowanie Rakiticia, ale Gikiewicz w porę złapał piłkę.
 20 min.
Kapitalna interwencja Gikiewicza po mocnym uderzeniu Rakiticia z rzutu wolnego!
 18 min.
Wcześniej mieliśmy zmianę w drużynie Sevilli. Za Kondogbię wszedł Iborra.
 15 min.0:1
GOOOOOOOOOOOOOOL! Śląsk prowadzi 1:0!

Dośrodkowanie Soboty idealnie na głowę Paixao a ten z 6 metrów pewnie umieścił piłkę w siatce!
 13 min.
Sobota przedzierał się środkiem boiska, ale nie udało mu się uwolnić od rywali i stracił piłkę.
 11 min.
Kokoszka ograny na prawym skrzydle, Gameiro ruszył w stronę bramki rywali, jednak Gikiewicz wyszedł w porę i wybił piłkę na rzut rożny.
 10 min.
Marin ograł kilku obrońców, ale jego dośrodkowanie było już niedokładne.
 6 min.
Żywiołowy początek w wykonaniu obu drużyn, ale częściej przy piłce Sevilla.
 5 min.
Gameiro wyszedł sam na sam, trafił do siatki, ale był na spalonym.
 3 min.
Dwie ofensywne akcje Śląska. Plaku wrzucał piłkę w stronę Paixao, następnie niecelny strzał z dystansu w wykonaniu Dudu.
 2 min.
Pierwsza akcja gospodarzy, prostopadłe podanie Rakiticia i strzał obroniony przez Gikiewicza.

Zaczynamy!
 21:29
Obie drużyny już na boisku, za chwilę pierwszy gwizdek.
 20:48
Składy:

Sevilla: Beto, Fazio, Navarro, Figueiras, Moreno, Marin, Rakitić, Rabello, Kondogbia, Sampeiro, Gameiro

Śląsk: Gikiewicz, Ostrowski, Pawelec, Kokoszka, Dudu, Stevanović, Kaźmierczak, Sobota, Mila, Plaku, Paixao

W losowaniu Śląsk trafił na najtrudniejszego z możliwych rywali. Sevilla w poprzednim sezonie zajęła 9. miejsce w tabeli Primera Division. Polski zespół, mimo że nie stoi na straconej pozycji będzie musiał zagrać niemal bezbłędnie, aby w pierwszym wyjazdowym spotkaniu wypracować korzystny rezultat.

Wrocławianie sprawili ogromną sensację w III rundzie eliminacji, kiedy skazywani na klęskę wyeliminowali Club Brugge. Bohaterem Śląska został wtedy Waldemar Sobota, który w wyjazdowym meczu zdobył dwie bramki. W meczu z Sevillą nie będzie można liczyć na jednego zawodnika, bowiem cały wrocławski zespół musi pokazać zaangażowanie i zagrać na wysokim poziomie.

Trener Stanislav Levy zdaje sobie sprawę, że najważniejsi zawodnicy jego zespołu muszą być gotowi w stu procentach na czwartkowe starcie, dlatego w meczu o Puchar Polski, w którym Śląsk mierzył się ze Stalą Stalowa Wola pozwolił odpocząć m.in. Waldemarowi Sobocie, Adamowi Kokoszce i Przemysławowi Kaźmierczakowi.

Sevilla jest bez wątpienia faworytem w rywalizacji ze Śląskiem, ale trzeba zwrócić uwagę na fakt, że od ostatniego sezonu hiszpańska drużyna została mocno przebudowana. Kilku kluczowych graczy odeszło, m.in. Negredo i Navas trafili do Manchesteru City. Być może tutaj Śląsk powinien szukać swojej szansy i wykorzystać słabe punkty rywala, które na starcie ligowych zmagań nie są jeszcze do końca znane i oczywiste.