NA ŻYWO: Dania - Polska

NA ŻYWO: Dania - Polska

Karolina Szwed-Orneborg (fot. LUKASZ GROCHALA/CYFRASPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polskie szczypiornistki przegrały z Dunkami 26:30 w meczu o trzecie miejsce na mistrzostwach świata. Polki zakończyły pierwszą połowę meczu z trzybramkowym prowadzeniem, ale nie zdołały utrzymać swojej przewagi po zmianie stron.
 60 min.
Koniec. Doskonała pierwsza połowa i fatalna druga. A może to przez tą Kristiansen? Świetny mecz gwiazdy duńskiej kadry. Polki kończą mistrzostwa świata na czwartym miejscu, ale to i tak wielki sukces!
 60 min.
Gravholt - Dunki trafiają po raz trzydziesty.
 59 min.
Dunki będą miały medale. Polki mają już za mało czasu.
 58 min.
Byzdra! Dunki zmarnowały, a Polka odważnie zaatakowała. Już tylko trzy bramki, trener Dunek prosi o czas.
 58 min.
Byzdra wykorzystuje rzut karny. Ale już tylko 2,5 minuty.
 57 min.
Jorgensen od razu odpowiada. 29. gol Dunek.
 57 min.
Byzdra trafia! Precyzyjnie nad blokiem, z drugiej linii.
 56 min.
Stasiak źle rzuca, duńska bramkarka znowu broni. Na szczęście Wysokińska też. Ale po chwili myli się Wojtas...
 55 min.
Rzut karny i dziesiąty gol Kristiansen.
 55 min.
Trener Duńczyków prosi o czas.
 54 min.
Jorgensen trafia pomiędzy nogami bramkarki. Brązowy medal nam odjeżdża...
 53 min.
Niestety! Kolejna sytuacja zmarnowana! Grzyb dostaje po kontrze trudną piłkę i rzuca obok słupka.
 52 min.
Kristiansen idzie po medal. To jej dziewiąte trafienie.
 51 min.
Gol numer pięć (na sześć rzutów) Kulwińskiej!
 50 min.
Marnujemy kolejną okazję! Akcja Dunek - Kristiansen rzuca gola numer osiem.
 48 min.
Wysokińska zatrzymała Kristiansen! Kudłacz rzuca jednak w odpowiedzi wysoko ponad bramką.
 48 min.
Niedźwiedź nie trafia, na szczęście Migała zbiera. Kolejna akcja, rzut Siódmiak, jest gol!
 47 min.
Wojtas gubi piłkę - ta szybko trafia do Fisker i tracimy już trzy gole. Rasmussen znowu prosi o czas.
 47 min.
Jorgensen znowu do bramki. Polki muszą się obudzić!
 45 min.
Złe podanie do Kulwińskiej, Dunki przechwytują piłkę. Niestety Jorgensen trafia i przegrywamy.
 44 min.
Znowu nie trafiamy, a piorunująca Kristiansen zdobywa siódmą bramkę! Rasmussen prosi o czas. Remis.
 44 min.
Pechowo! Gapska broni rzut karny, ale Kristiansen zbiera piłkę. Bramkarka leżała na podłodze, więc już nie miała szans.
 43 min.
Znowu nie punktujemy! Na szczęście Gapska broni, a my błyskawicznie kontrujemy. Piłka trafia do Kulwińskiej, jest gol!
 42 min.
Kolejny błąd w ataku Polek. Szybka kontra, ale Kudłacz się zastawiła i wymusiła faul w ataku.
 41 min.
Polki marnują okazję, a Dunki punktują. Znowu przewaga zniwelowana.
 40 min.
Kolejna fantastyczna akcja Kristiansen i gol.
 39 min.
Grzyb celnie w drugie tempo! Odzyskujemy przewagę!
 39 min.
Gapska broni, szybka kontra, mamy rzut karny!
 38 min.
Szwed-Orneborg trafia przy grze pasywnej!
 38 min.
Szwed-Orneborg zatrzymana. Na szczęście po chwili słupek po rzucie Dunki.
 37 min.
Rzut karny dla Dunek. Kristiansen, gol.
 36 min.
Koniuszaniec! Trzeci rzut, trzeci punkt dzisiaj!
 35 min.
Piękna odpowiedź Byzdry! Mamy kolejny punkt. Ale szybko odpowiada Holmsgaard. 16:17.
 34 min.
Kristiansen mija nasze obrończynie jak tyczki i punktuje.
 34 min.
Uff! Grzyb trafia ze skrzydła!
 33 min.
Fatalnie. Wojtas nie trafia, a Dunki odrabiają kolejną bramkę. Już 14:15.
 33 min.
Fisker - piękny rzut. Dunki odrobiły trzy bramki straty już. Za łatwo im to idzie.
 32 min.
Świetna obrona Gapskiej! Ale Szwed-Orneborg po chwili też marnuje swoją okazję.
 31 min.
Wracamy do gry.
 30 min.
Fatalnie! Kudłacz gubi piłkę, Dunki w ostatniej chwili rzucają. Mieliśmy pięć bramek przewagi, kończymy pierwszą połowę z trzema golami więcej. Wracamy po przerwie.
 29 min.
Kudłacz szaleje! Niesamowita indywidualna akcja i... poprzeczka. Kristiansen po chwili punktuje.
 29 min.
Kudłacz! Ale bomba z drugiej linii! Pięć bramek przewagi!
 28 min.
Dunki marnują okazję, ale Wojtas zostaje koszmarnie poturbowana. Burgaard nie zauważyła, że Polka leży na parkiecie i... wbiegła w nią.
 27 min.
Wojtas! Wspaniały rzut z dystansu! Już była sygnalizacja gry pasywnej.
 26 min.
Burgaard przerywa impas swojej drużyny.
 26 min.
Kudłacz! Wreszcie rzut karny wykorzystany! Cztery gole przewagi!
 25 min.
Dunki znowu się mylą, a my powoli wyprowadzamy piłkę. Kulwińska zdobywa rzut karny!
 24 min.
Gapska! Ależ wyłapała rzut! A po chwili punktuje Wojtas! Odjeżdżamy Dunkom na 3 punkty.
 23 min.
Dunki rzucają, ale gola nie ma, bo... ich trener tuż przed rzutem poprosił o czas.
 23 min.
WYSOKIŃSKA! Obroniła rzut karny! Fantastycznie! A po chwili gol Wojtas, mamy dwa punkty przewagi!
 22 min.
Gapska szaleje w bramce! Wybroniła dwa rzuty pod rząd. A po chwili Szwed-Orneborg trafia i mamy dziesiątą bramkę!
 21 min.
Kulwińska! Nasza obrotowa gra dzisiaj jak z nut!
 21 min.
Rasmussen prosi o czas.
 21 min.
Dunki błyskawicznie wznawiają grę. Ledwo Koniuszaniec wyrównała, Norgaard już zdobywa gola numer 9 dla Danii.
 20 min.
Gubimy piłkę, Dunki znowu prowadzą - Kristiansen zdobyła bramkę tuż po wejściu na boisko.
 19 min.
Norgaard rzutów karnych nie marnuje - gol.
 18 min.
Kulwińska! Dobra akcja i znowu prowadzimy.
 17 min.
Fantastyczny gol Siódmiak! Prowadzimy... i remisujemy. Norgaard.
 16 min.
Fantastyczna obrona Gapskiej! Schumacher nie zdobywa punktu. Teraz objąć prowadzenie!
 15 min.
Jedna z Dunek trafia, ale przekracza linię pola karnego, więc gola nie ma. Polki w przewadze spokojnie rozprowadzają akcję. Tak spokojnie, że mamy grę pasywną, a po chwili faul w ataku. Powinniśmy już prowadzić, a nie robimy tego.
 14 min.
Wojtas też marnuje rzut karny! Słupek! Niesamowicie marnujemy okazje.
 14 min.
Dwie minuty kary dla Schumacher! Dodatkowo będziemy mieli rzut karny.
 13 min.
Koniuszaniec! Błyskawiczna akcja i piękny lob! Wcześniej Jorgensen trafiła w poprzeczkę.
 12 min.
Kolejna pomyłka Dunek... i po chwili błąd Niedźwiedź. Szkoda - można było wyrównać, bo Dunki jeszcze grają w osłabieniu.
 11 min.
Szybka akcja Polek po błędzie Dunek - już tracimy tylko jedną bramkę!
 11 min.
Grzyb ze skrzydła przerywa strzelecki impas! Na dodatek jedna z Dunek - Jensen - otrzymuje karę dwóch minut.
 10 min.
Byzdra nie trafia, Dunki ruszają z kontrą. Na szczęście gubią piłkę.
 8 min.
Szybka akcja Dunek i już piąty punkt. Zaczyna się jak z Serbią.
 8 min.
Gra pasywna Polek. Tracimy piłkę, a Kudłacz otrzymuje karę dwóch minut.
 7 min.
Jorgensen świetnie z drugiej linii. Precyzyjnie przy słupku, Dunki uciekają.
 7 min.
Rzut karny. Semeniuk-Olchawa... rzuca ponad bramką z siódmego metra!
 6 min.
Wojtas po raz kolejny się myli. Na szczęście Dunki też marnują swoją okazję - słupek.
 5 min.
Rzut karny dla Dunek. Norgaard pewnie w okienko.
 4 min.
Dobra akcja do obrotowej. Kulwińska wywalczyła sobie pozycję i trafiła.
 3 min.
Dunki na prowadzeniu. Wojtas się myli, Jensen trafia po kontrze. A my gramy w osłabieniu - karę dwóch minut otrzymała Niedźwiedź.
 2 min.
Jorgensen trafia w odpowiedzi.
 1 min.
Dobry start! Wojtas trafia w 22. sekundzie!
 1 min.
Zaczęły Polki.
 14:27
Oba zespoły na parkiecie. Za chwilę startujemy!
Mecz o brązowe medale to historyczny sukces polskich piłkarek ręcznych. Sam udział w turnieju był dużym wyczynem, gra w półfinale - wręcz sensacją. Dzisiaj podopieczne Kima Rasmussena - pomimo nieudanego półfinału - mogą przejść do historii. Wystarczy "tylko" pokonać spragnione medali Dunki. Reprezentacja tego kraju już od lat nie zdobyła medalu na dużej imprezie. Ostatni raz Dania cieszyła się z medali swoich szczypiornistek w 2004 roku, kiedy reprezentantki tego kraju zdobyły srebro. Na medal mistrzostw świata Dania czeka z kolei już od 1997 roku, kiedy zdobyła złoto.

W półfinale Dania przegrała - w podobnym stylu co Polska z Serbią - 21:27 z Brazylią. Zespół duński z pewnością jest w zasięgu Polek. Zawodniczki Kima Rasmussena muszą jednak dzisiaj zagrać o wiele lepiej niż w półfinale.

Kim Rasmussen to zresztą oddzielny wątek związany z tym meczem. Duński trener objął reprezentację Polski prawie bez doświadczenia i doprowadził ją do meczu o medal mistrzostw świata. Rasmussen błyskawicznie wyrabia sobie markę właśnie w swojej rodzinnej Danii - rozpisują się o nim zwłaszcza tamtejsze media. Szkoleniowiec zapowiedział jednak, że w niedzielę sentymentów nie będzie. I że będzie dzisiaj Polakiem.