NA ŻYWO: Brazylia - Chorwacja

NA ŻYWO: Brazylia - Chorwacja

Brazylia (fot. Marcio Machado / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Brazylia pokonała Chorwację 3:1 w meczu otwarcia mistrzostw świata. Chorwaci objęli prowadzenie w 11. minucie po samobójczym trafieniu Marcelo. Jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Neymar, a po przerwie gracz Barcelony z rzutu karnego po raz kolejny pokonał bramkarza. Wynik spotkania ustalił w doliczonym czasie gry Oscar.
 90+4 min.3:1
KONIEC SPOTKANIA! Brazylia wygrywa z Chorwacją 3:1 w meczu otwarcia mistrzostw świata!
 90+1 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! 3:1!

Oscar "z czuba" posłał pikę w kierunku bramki, wydawało się, że bramkarz zdoła interweniować, jednak futbolówka wpadła do siatki!
 90+1 min.
W końcówce bardzo aktyna w ofensywie jest Chorwacja. Teraz potężny strzał Perisicia obronił Julio Cesar!
 89 min.
Wcześniej Luiz Gustavo otrzymał żółtą kartkę.
 88 min.
Boisko opuszcza bohater tego meczu - Neymar. Zmienia go Ramires.
 86 min.
Chorwaci starają się uderzać z dystansu, ale Julio Cesar zalicza pewne interwencje.
 83 min.
MOGŁO BYĆ 2:2! Chorwaci trafili do siatki, ale sędzia wcześniej dopatrzył się faulu Olicia, na bramkarzu reprezentacji Brazylii.
 81 min.
Chwilowe problemy Neymara, który chyba niefortunnie stanął w jednej z akcji. Gwiazdor Barcelony trzymał się za kostkę, ale na razie może kontynuować grę.
 79 min.
Mamy kolejną zmianę. Jelavić schodzi, w jego miejsce pojawił się Rebić.
 78 min.
Luiz w polu karnym uderzał głową na bramkę. Zabrakło mu jednak precyzji.
 75 min.
Oglądając powtórki ciężko dopatrzyć się jednak faulu w sytuacji, po której sędzia podyktował rzut karny. Kontrowersyjna decyzja.
 71 min.
GOOOOOOOOOOL! 2:1!

Neymar pewnie wykorzystał jedenastkę! Bramkarz jeszcze odbił piłkę, która jednak i tak wpadła do siatki!
 70 min.
RZUT KARNY DLA BRAZYLII! Fred był faulowany w polu karnym!
 69 min.
Kolejna zmiana w zespole "Canarinhos". Bernard pojawił się za Hulka.
 67 min.
Sędzia specjalnym sprayem zaznaczył, gdzie ma stać mur, Alves z rzutu wolnego posłał piłkę nad poprzeczką.
 66 min.
Corluka ukarany żółtą kartką. Reprezentant Chorwacji faulował Neymara.
 64 min.
Zmiana w reprezentacji Brazylii. Hernanes wchodzi za Paulinho.
 61 min.
Mamy pierwszą zmianę w reprezentacji Chorwacji. Kovacić opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Brozović.
 60 min.
Dośrodkowanie Olicia w pole karne, ale Jelavić blokowany przez obrońcę nie zdołał dojść do piłki.
 58 min.
Oscar zagrał do Neymara, który podał do wbiegającego Paulinho. Gracz Barcelony zagrał jednak za mocno.
 54 min.
Brakuje klarownych sytuacji. W drugiej połowie oglądamy więcej fauli i walki w środkowej strefie boiska.
 51 min.
Seria zagrań w pole karne Chorwacji. Obrońcy szybko uspokajali grę.
Teraz rzut wolny dla Brazylii.
 48 min.
Przy piłce Brazylia, ale Chorwaci dobrze ustawiają się w obronie.
 45 min.
Początek drugiej połowy! Czy zobaczymy więcej goli?
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy! Oglądamy świetne widowisko na początek mundialu w Brazylii. Wracamy po przerwie.
 45+1 min.
Hulk uderzał w polu karnym, ale posłał piłkę zdecydowanie za wysoko.
 44 min.
Szybka akcja Brazylii, ale na spalonym został złapany Oscar. Powtórki pokazały jednak, że sędzia pospieszył się z tą decyzją.
 42 min.
Piłka po strzale Neymara odbiła się od jednego z rywali i wyszła na rzut rożny.
 42 min.
Faulowany Neymar, rzut wolny dla Brazylii, sam poszkodowany wykona stały fragment gry.
 41 min.
Krótkie podanie Oscara do Neymara w pole karne, ale obrońcy w porę przecięli to zagranie.
 38 min.
Teraz Chorwacja szuka swojej szansy. Brazylia na własnej połowie.
 36 min.
Brazylia przy piłce, Chorwacja trochę się wycofała. Niecałe 10 minut do końca pierwszej połowy!
 29 min.
GOOOOOOOOOOOOOL! 1:1!

Niezwykle precyzyjny strzał Neymara, piłka leciała tuż przy słupku i wpadła do siatki!
 27 min.
Rakitić zatańczył z piłką w polu karnym, zagrał ją do Perisicia, który głową uderzył prosto w bramkarza.
 27 min.
Pierwsza żółta kartka na mundialu w Brazylii. Ukarany został Neymar.
 26 min.
Posiadanie piłki: Brazylia 68% - Chorwacja 32%
 23 min.
Świetna akcja Neymara, który zagrał prostopadle w pole karne. Piłka ostatecznie dostała się przed szesnastkę, a efektownym strzałem popisał się Oscar! Bramkarz wykazał się jednak pewną interwencją i wybił piłkę na rzut rożny.
 21 min.
MOGŁO BYĆ 1:1! Paulinho wpadł w pole karne i oddał mocny strzał wprost w bramkarza, który wybił piłkę przed siebie.
 21 min.
Oscar ofiarnie próbował dośrodkowywać z prawej strony, ale wywalczył tylko rzut rożny.
 19 min.
Wysoko ustawieni Brazylijczycy, ale Chorwacja gra bardzo pewnie i szybko rozgrywa piłkę.
 15 min.
Oscar zagrywał w kierunku Neymara, ale gracz Barcelony nie zdołał zamknąć tej akcji.
 11 min.
GOOOOOOOOOOOOL! Samobój Marcelo!

Olić płasko zagrywał w pole karne, Jelavić przepuścił piłkę i znalazła się ona pod nogami Marcelo, który nieczysto trafił przy próbie wybicia i skierował futbolówkę do własnej bramki!
 10 min.
Rzut rożny dla Brazylii, ale rywale szybko wybili piłkę w bezpieczną strefę.
 7 min.
Szansa Chorwacji! Olić dostał wysoką piłkę w pole karne i uderzył głową. Zabrakło bardzo niewiele.
 6 min.
Pierwszy rzut wolny dla Brazylii po faulu Corluki. Neymar posłał piłkę w pole karne, strącił ją jeden z obrońców, a w końcu David Luiz głową posłał futbolówkę w kierunku bramki. Pletikosa szybko jednak zażegnał niebezpieczeństwo.
 3 min.
Olić dośrodkowywał w pole karne, ale David Luiz szybko wyjaśnił sytuację wybijając piłkę.
 1 min.
Pierwszy strzał Chorwacji, ale Kovacić posłał piłkę obok słupka.
 22:00
Zaczynamy! Od środka Chorwaci.
 22:00
Wypuszczono dwa gołębie pokoju, które teraz latają gdzieś nad trybunami.
 21:54
Obie drużyny już wychodzą na boisko. Za chwilę pierwszy gwizdek. Przed nami hymny Chorwacji i Brazylii.
 21:50
Składy:

Brazylia: Julio Cesar, Dani Alves, David Luiz, Thiago Silva, Marcelo, Luiz Gustavo, Paulinho, Oscar, Hulk, Neymar, Fred

Chorwacja: Stipe Pletikosa, Darjo Srna, Vedran Corluka, Dejan Lovren, Sime Vrsaljko, Mateo Kovacić, Luka Modrić, Ivan Rakitić, Ivica Olić, Ivan Perisić, Nikica Jelavić
 21:46
Wracając do ceremonii otwarcia. TVP nie pokazała uroczystości tłumacząc to problemami technicznymi w całej Europie. Tymczasem m.in. w Anglii, Hiszpanii, Irlandii i Niemczech transmisje przeprowadzono - podaje sport.pl.
 21:39
Oba zespoły już się rozgrzewają. Sędzią tego spotkania będzie Japończyk Yuichi Nishimura,
 21:17
Do pierwszego gwizdka zostało niecałe 45 minut. Przypomnijmy, że ceremonia otwarcia miała trwać 25 minut. W Polsce nie mogliśmy jej jednak obejrzeć, przez problemy z sygnałem telewizyjnym. Podobno usterka obejmuje całą Europę.
 20:51
Podczas ceremonii otwarcia miało nie być żadnych oficjalnych przemówień. Prawdopodobnie organizatorzy chcieli uniknąć sytuacji z zeszłorocznego Pucharu Konfederacji, kiedy kibice wygwizdali m.in. szefa FIFA Josepha Blattera.
 20:47
Miejmy nadzieję, że z transmisją samego meczu Brazylia - Chorwacja nie będzie już problemów. Do rozpoczęcia spotkania zostało nieco ponad godzinę.
 20:40
Na otwarcie mundialu zaśpiewała Jennifer Lopez, której obecność w Sao Paulo stała pod znakiem zapytania.
 20:34
Tymczasem krótkie przekazy z Sao Paulo i zdjęcia na portalach społecznościowych ukazują występy artystyczne oraz specjalnie przygotowaną scenografię na płycie boiska. FIFA podaje, że ceremonia otwarcia kosztowała aż 9 mln dolarów.
 20:28
Ceremonia już się rozpoczęła, ale nikt w Europie nie może jej obejrzeć, przez problemy z sygnałem telewizyjnym...
 20:23
Podczas otwarcia mundialu wystąpi m.in. Pitbull wraz z Claudą Leitte. Wykonają oficjalną piosenkę mistrzostw w Brazylii - "We Are One".
 20:03
Już za niecałe 15 minut rozpocznie się ceremonia otwarcia Mistrzostw Świata w Brazylii. Na stadionie w Sao Paulo zasiądzie 61 tys kibiców.

Zapraszamy do udziału w naszej relacji nie tylko z meczu, ale i ceremonii otwarcia. Początek o godzinie 20:00!

Uroczyste otwarcie 20. Mistrzostw Świata odbędzie się w Sao Paulo. Ceremonię wypełnią tylko występy artystyczne. Tym razem zrezygnowano z przemówień. Głównym wydarzeniem będzie jednak inauguracyjne spotkanie, w którym Brazylia zmierzy się z Chorwacją.

Gospodarze turnieju są wymieniani jako faworyci do końcowego triumfu. Przede wszystkim grają na własnym terenie i będą mogli liczyć na solidne wsparcie kibiców. Nie bez znaczenia będzie też znajomość klimatu, do którego w Ameryce Południowej trzeba się po prostu przyzwyczaić. W grupie A, Brazylijczycy oprócz Chorwacji podejmą Meksyk i Kamerun. Nikt chyba nie wyobraża sobie, że „Canarinhos” będą mieli problemy, by zapewnić sobie awans. W meczach towarzyskich przed Mistrzostwami Świata Brazylia wygrała z Panamą 4:0, a później pokonała Serbię 1:0.

Patrząc na kadrę Brazylii, która zajmuje trzecie miejsce w rankingu FIFA, można powiedzieć, że to zbiór piłkarzy z najsilniejszych klubów. Dani Alves, David Luiz, Marcelo, Dante - to tylko niektóre z gwiazd drużyny trenera Luiza Felipe Scolariego. Oczy wszystkich będą zwrócone jednak głównie na cudowne dziecko brazylijskiego futbolu – Neymara. Mówi się, że na tych mistrzostwach gracz Barcelony powinien potwierdzić swoje wielkie umiejętności. Niektórzy twierdzą, że 22-latek jest w stanie poprowadzić „Canarinhos” po tytuł.

Trudne chwile przeżywa teraz Luiz Felipe Scolari, ponieważ w wypadku samochodowym zginął jego bratanek. Tym samym pod znakiem zapytania stoi obecność szkoleniowca reprezentacji Brazylii na tym spotkaniu. Media podają, że selekcjoner może opuścić kadrę i udać się do rodziny. Jeśli „Canarinhos” będą musieli rozpocząć rywalizację na mundialu bez trenera, bez wątpienia byłaby to dla nich trudna sytuacja.

Chorwacja zajmuje w rankingu FIFA 18. miejsce, a na mundialu wystąpi po raz czwarty. Najlepszy wynik Chorwaci osiągnęli w 1998 roku we Francji. Zajęli wtedy trzecie miejsce. Pozostałe turnieje kończyli na poziomie fazy grupowej. Najbardziej znanymi postaciami w reprezentacji Chorwacji są bez wątpienia Luka Modrić z Realu Madryt i Mario Mandżukić z Bayernu Monachium. Na uwagę zasługuje także zawodnik Sevilli Ivan Rakitić, którym zainteresowanie wyraziła ostatnio FC Barcelona. W meczach kontrolnych Chorwacja zanotowała dwa zwycięstwa. Wygrała z Maili 2:1 i z Australią 1:0.

Mogłoby się wydawać, że Mistrzostwa Świata w Brazylii to strzał w dziesiątkę, biorąc pod uwagę wielkie przywiązanie tego kraju do piłki nożnej. Nie zabrakło jednak przeciwników tej imprezy. Ponad milion osób protestowało przeciwko organizacji mundialu. Aż trudno uwierzyć w sondaże, że 61 procent Brazylijczyków nie chce u siebie mistrzostw. Jakby problemów było mało, ciągle mówi się o stadionach, które nie są w pełni gotowe. Nawet arena w Sao Paulo nie będzie wyglądała tak jak powinna. Wiadomo już, że nie zostanie ukończona konstrukcja dachu, nie działa łączność telefoniczna, a służby przeciwpożarowe całkowicie zakazały użytkowania części obiektu. Choć kontrowersji wokół Mistrzostw Świata w Brazylii nie brakuje, jedno jest pewne: na pierwszym miejscu będzie futbol i rywalizacja najlepszych drużyn narodowych na świecie.

Starcie Brazylii z Chorwacją na początek piłkarskiego święta zapowiada się niezwykle ciekawie. Arbitrem inauguracyjnego meczu będzie Yuichi Nishimura z Japonii.

Ceremonia otwarcia mundialu rozpocznie się o 20:15. Początek spotkania Brazylia – Chorwacja o 22:00.