NA ŻYWO: Legia Warszawa - Napoli

NA ŻYWO: Legia Warszawa - Napoli

Nemanja Nikolić (fot. LUKASZ LASKOWSKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Legia Warszawa przegrała z Napoli 0:2 w drugim meczu fazy grupowej Ligi Europy. Bramki dla włoskiego zespołu zdobyli Dries Mertens i Gonzalo Higuain.
 90+3 min.
Koniec! Cudu nie było. Legia przegrywa z Napolii 0:2. Dni Henninga Berga są policzone?
 89 min.
Za Pazdana wszedł Makowski.
 87 min.
KUCIAK! Mogło być 3:0 dla Napoli. Technicznie uderzał Gabbiadini. Wcześniej zmiana w Napoli. Chalobah wszedł za Allana.
 84 min.
GOOOL! FANTASTYCZNE TRAFIENIE W OKIENKO! Higuain biegł z piłką wzdłuż linii szesnastki i popisał się pięknym uderzeniem. Kuciak był bez szans.
 80 min.
Legia traci piłkę na połowie boiska. Co chwilę gracze Napoli sprawdzają czujność Kuciaka, ale bramkarz Legii gra bardzo pewnie.
 77 min.
Higuain wchodzi za Callejóna.
 75 min.
FATALNE ZACHOWANIE LEGII! Allan biegł z piłką kilkadzisiąt metrów i ostatecznie znalazł się sam na sam z Kuciakiem. Tylko dzięki interwencji bramkarza gospodarze nie przegrywają 0:2.
 72 min.
Mertens opuszcza boisko. Wchodzi El Kaddouri.
 71 min.
Kontra Napoli, ale ostatnie podanie było zbyt mocne. Gabbiadini nie doszedł do piłki.
 69 min.
NIKOLIĆ! Strzał lewą nogą z ostrego kąta, ale prosto w bramkarza.
 67 min.
Znowu przed szansą Mertens, ale Kuciak był dobrze ustawiony.
 64 min.
Lepszy fragment Napoli. Goście mieli rzut wolny, teraz dośrodkują z narożnika boiska.
 62 min.
Dwie zmiany w Legii. Za Trickovskiego wchodzi Duda. W miejsce Kucharczyka pojawił się Nikolić.
 60 min.
Legia ma kolejny rzut rożny. Widać, że gospodarze zmienili styl gry. Wygląda to lepiej niż w pierwszej połowie.
 59 min.
Szansa Legii! Po dośrodkowaniu w pole karne piłka odbiła się od poprzeczki. To byłby samobój Maggio, który ratował swój zespół.
 55 min.
Mertens próbował, próbował, aż w końcu trafił. Legia musi teraz postawić wszystko na jedna kartę, już nie ma czego bronić.
 53 min.
GOOOL! Napoli na prowadzeniu. Długie podanie do Callejóna, ten dośrodkował z prawej strony w pole karne, a wbiegający w szesnastkę Metrens uderznieniem głową pokonał Kuciaka.
 51 min.
Dobrze ustawiony Kuciak ratuje Legię po strzale Lopeza.
 49 min.
Legia po przerwie trochę odważniej gra z przodu. Nie widać już dominacji Napoli, ale gospodarze muszą uważać.

Gramy!
 22:00
Tak wyglądała oprawa kibiców Legii z perspektywy trybun.

(fot. Wprost.pl)
 45+1 min.
Przerwa. Na razie bez bramek w Warszawie. Czekamy na drugą połowę.
 44 min.
Żółta kartka dla Rzeźniczaka. Faulowany był Gabbiadini.
 42 min.
Ostatnie minuty pierwszej połowy, a klarownych sytuacji jak na lekarstwo. Sporo przypadkowych, niedokładnych zagrań po obu stronach. Napoli nadal ma jednak przewagę.
 38 min.
Mocny, zaskakujący strzał Guilherme, ale zabrakło precyzji.
 36 min.
Kucharczyk uderzył z dystansu prosto w bramkarza. Pomocnik Legii chyba powinien dośrodkowywać...
 34 min.
Legia cały czas pod presją. Napoli ma przewagę, ale nie potrafi jej wykorzystać.
 29 min.
ALE SZCZĘŚCIE MA LEGIA! Pazdan wybijał piłkę z linii bramkowej po strzale Gabbiadiniego. Wcześniej gracze Napoli w prosty sposób zdobyli sporo miejsca w szesnastce gospodarzy.
 26 min.
Rzut rożny dla Legii, jednak bez zagrożenia.
 25 min.
Legioniści boją się zaryzykować w ataku. "Wojskowi" skupieni na obronie. Napoli od kilku minut bez ciekawej akcji.
 24 min.
Prijović zdecydował się na strzał z dystansu, ale Gabriel bez problemu złapał piłkę.
 20 min.
Gabbiadini złapany na spalonym.
 18 min.
Świetnie rozegrali rzut wolny gracze Napoli, ale Mertens znowu nie trafił w piłkę. Kuciak spokojnie interweniował.
 16 min.
Prijović odegrał piłkę do Trickovskiego, który uderzył obok słupka.
 15 min.
Podanie do Mertensa w pole karne, ale uderzył nieczysto i grę wznowi Kuciak.
 14 min.
Legia na razie dzielnie się broni. Napoli nie potrafi stworzyć stuprocentowej sytuacji, mimo że ma przewagę.
 10 min.
Widać kto dyktuje warunki w tym meczu. Napoli pewnie rozgrywa piłkę, a Legia czeka na błąd rywali.
 7 min.
Uderzenie Mertensa z ostrego kąta i dobra interwencja Kuciaka.
 6 min.
Pierwsza akcja Legii, Prijović wyrzucony do linii końcowej z trudem dośrodkował piłkę. Guilherme nie dał rady nic zrobić w polu karnym.
 4 min.
Początek lepszy w wykonaniu Napoli, Legia skupiona na własnej połowie.

Pierwszy gwizdek! Zaczynamy!

Oba zespoły już na boisku. Za chwilę zaczynamy! Komplet widzów przy Łazienkowskiej.
 20:25
Kibice Legii szykują się do oprawy. Pierwszy gwizdek przy Łazienkowskiej o 21:05.

(fot. @przemekbator, Twitter)

Składy:

Legia: Kuciak - Bereszyński, Rzeźniczak, Lewczuk, Brzyski - Pazdan, Jodłowiec - Trickovski, Guilherme, Kucharczyk - Prijović

Napoli: Gabriel - Maggio, Chiriches, Koulibaly, Ghoulam, Allan, Valdiofiori, Mertens, David López, Callejón, Gabbiadini
 14:00
Chcecie jeszcze kupić bilet na mecz Legia - Napoli? Nic z tego, wejściówek już nie ma. Na Łazienkowskiej wieczorem zasiądzie komplet widzów.

(fot. @legiawarszawa, Instagram)

W pierwszej kolejce spotkań Ligi Europy Legia przegrała z duńskim FC Midtjylland 0:1. Był to pechowy mecz dla stołecznej drużyny, bowiem jedynego gola strzelił głową Michał Kucharczyk, który trafił do własnej bramki po stałym fragmencie rywali. Napoli zmagania w fazie grupowej rozpoczęło od efektownego zwycięstwa z Club Brugge 5:0.

Plaga kontuzji

Legia w czwartek stoi przed ciężkim zadaniem nie tylko ze względu na klasę rywala, z którym musi się zmierzyć. W meczu z Napoli trener Henning Berg na pewno nie będzie mógł wystawić najsilniejszego składu. Kontuzjowani są Ivica Vrdoljak, Michał Masłowski i Ondrej Duda. Po urazie kostki dochodzi do siebie Tomasz Jodłowiec, ale jest mało prawdopodobne, że w czwartek zobaczymy go na boisku. Poważnym osłabieniem jest także brak Dominika Furmana, który musi pauzować za czerwoną kartkę. Rehabilitację po operacji stawu skokowego nadal przechodzi Michał Żyro. Dobrą wiadomością jest fakt, że Guilherme i Aleksandar Prijović wrócili do zdrowia po niegroźnych kontuzjach, których doznali w ostatnim ligowym meczu.

Berg na wylocie?

Legia zajmuje trzecie miejsce w Ekstraklasie i przegrała pierwszy mecz w Lidze Europy. Po ostatnim remisie z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza pojawiły się informacje, że miejsce Henninga Berga miałby zająć Stanisław Czerczesow. - Ktoś mnie ma zastąpić? Byłbym głupi, gdybym o tym nie słyszał, ale o spekulacjach rozmawiać nie chcę – mówił w środę aktualny szkoleniowiec Legii. Coś jednak jest na rzeczy, bo z pracy Norwega nie jest zadowolony Bogusław Leśnodorski.

– Dopóki Henning Berg będzie trenerem Legii, będziemy go w 100% wspierali. Nie jesteśmy jednak ślepi. Spełniliśmy założenia, które przyjmowaliśmy, gdy zatrudnialiśmy Heninnga. Klub organizacyjnie i metodologicznie jest przygotowany do funkcjonowania na najwyższym poziomie – mówił prezes Legii. - Najważniejsze są dla nas dwa aspekty – rozwój piłkarzy i drużyny oraz wyniki. Od początku roku raczej stoimy w miejscu, a może nawet się cofamy – dodał.

Jeśli „Wojskowi” chcą zgarnąć komplet punktów, muszą znaleźć sposób na szybki, ofensywny futbol, jaki prezentuje Napoli. Ewentualna porażka stołecznej ekipy skomplikuje jest sytuację w grupie. Czy Legia sprawi niespodziankę przy Łazienkowskiej? Z pewnością czeka nas wieczór pełen emocji. Wszystkie bilety na mecz z włoską ekipą zostały sprzedane jeszcze w środę. Początek relacji NA ŻYWO o 21:05.