Kolejna porażka polskich siatkarek. Powalczyły tylko w pierwszym secie

Kolejna porażka polskich siatkarek. Powalczyły tylko w pierwszym secie

Reprezentacji Polski kobiet w siatkówce
Reprezentacji Polski kobiet w siatkówce Źródło:Newspix.pl
Reprezentacji Polski w siatkówce kobiet przegrała z Chinkami w 14. spotkaniu Ligi Narodów. Polki były równorzędnymi rywalkami tylko w pierwszym secie. Kolejną partię przegrały do 22, a trzecią do 16.

Polki w meczu Ligi Narodów z Chinkami chciały odbić się po dwóch porażkach. Pierwszy set był wyrównany. Podopieczne Jacka Nawrockiego prowadziły na pierwszej i drugiej przerwie technicznej. W pewnym momencie było 21:19 dla Chinek. Przy stanie 24:22 dla Chin Polski obroniły dwa setbole, ale ostatecznie przegrały 26:24.

Liga Narodów Kobiet. Chiny – Polska. Porażka zespołu Jacka Nawrockiego

Kolejna parta również nie była najgorsza. Polki prowadziły na pierwszej przerwie technicznej. Walczyły niemal punkt za punkt. Podobnie jak w poprzednim meczu z Amerykankami zdecydowała końcówka seta. Ostatecznie tę partię Polki przegrały 25:22.

W trzecim secie podopieczne Jacka Nawrockiego były tylko tłem dla rywalek. Na drugiej przerwie technicznej przegrywały 16 do 8. Straciły m.in. pięć punktów z rzędu. Ostatecznie tę partię przegrały do 16. W całym meczu Chinki wygrały 3:0.

Martyna Łukasik zdobyła 17 punktów z Chinami

Chinki w całym lepszy lepiej spisywały się w bloku. W ten sposób zdobyły osiem punktów. Polki popełniły więcej błędów do rywalek – 10. Zespół Nawrockiego nie potrafił wykorzystać m.in. lepszego przyjęcia. Najwięcej punktów dla Polski zdobyła Martyna Łukasik – 17. O punkt mniej zdobyła Magdalena Stysiak.

Po kolejnej porażce reprezentacja Polski pozostaje na 12. miejscu w tabeli Ligi Narodów Kobiet. Podopieczne Nawrockiego już wcześniej straciły szansę na grę w półfinałach. Do rozegrania został im jeszcze pojedynek z Rosją, który odbędzie się 20 czerwca. Chinki wciąż zachowują szansę, aby zagrać w czwórce najlepszych drużyn VNL.