MŚ 2014: USA rozgromiły Portoryko. 25:8 w drugim secie!

MŚ 2014: USA rozgromiły Portoryko. 25:8 w drugim secie!

Kadr z meczu (fot. NORBERT BARCZYK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Amerykanie w swoim trzecim meczu podczas siatkarskich mistrzostw świata w Polsce zdeklasowali Portoryko i pokonali reprezentantów tego kraju 3:0 (25:15, 25:8, 25:20). W drugim secie Portorykańczycy zdobyli zaledwie osiem punktów.
Portoryko to jedna z najsłabszych drużyn na mistrzostwach, ale Amerykanie nie okazali żadnej litości. Pierwszy set - wygrany przez USA do piętnastu - nie zapowiadał pogromu, który siatkarze z Ameryki Północnej zaprezentowali kibicom w drugiej partii. Portorykańczycy byli całkowicie rozbici i punktowali praktycznie tylko po błędach rywali. Set zakończył się rekordowym 25:8.

W ostatnim secie wyraźnie rozprężeni Amerykanie pozwolili swoim rywalom nawiązać walkę, ale i tak wygrali do dwudziestu.