Polacy zdominowali podium w Oberstdorfie. Zwycięstwo Kamila Stocha na mamucie!

Polacy zdominowali podium w Oberstdorfie. Zwycięstwo Kamila Stocha na mamucie!

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło: Newspix.pl / EXPA/
Kamil Stoch zajął pierwsze, a Dawid Kubacki trzecie miejsce w zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdofie.

Takiej niedzieli nie było dawno! Aż czterech Polaków znalazło się w czołowej szóstce konkursu skoków w Oberstdorfie. Na najwyższym stopniu podium stanął Kamil Stoch, który przypuścił fenomenalny atak w II serii. Po pierwszej turze zmagań i skoku na 214,5 m Stoch znajdował się na piątej pozycji. Wyprzedzali go Piotr Żyła (217 m i 4. miejsce) oraz Jakub Wolny (216 m i 3. miejsce).

W II turze Stoch odleciał jednak na 227,5 metra, zostawiając konkurentów daleko w tyle. Piotr Żyła oddał skok na 220,5 metra, co dało mu ostatecznie czwartą pozycję. Dzięki skokowi na 228,5 m na trzecie miejsce podium wskoczył Dawid Kubacki. Drugie miejsce zajął Jewgienij Kilimow. Jakub Wolny po skoku na 211,5 m spadł na piątą pozycję. Lider z pierwszej serii Ryoyu Kobayashi zakończył zawody na 9. miejscu.