Rewelacyjny wyczyn Polek w kwalifikacjach do Wimbledonu! Historyczny wynik

Rewelacyjny wyczyn Polek w kwalifikacjach do Wimbledonu! Historyczny wynik

Katarzyna Kawa
Katarzyna Kawa Źródło: Newspix.pl / Tomasz Jastrzebowski / Foto Olimpik / NEWSPIX.PL
Katarzyna Kawa oraz Maja Chwalińska pokazały się z bardzo dobrej strony i z powodzeniem przebrnęły przez kwalifikacje do turnieju głównego Wimbledonu. Łącznie nasz kraj reprezentować będzie aż siedmioro Polaków. To wynik, które przejdzie do historii.

Wielkimi krokami zbliża się prestiżowy Wimbledon. Turniej rozgrywany na londyńskich kortach trawiastych rozpocznie się w najbliższy poniedziałek, 27 czerwca. Główną faworytką do końcowego triumfu w grze singlowej kobiet jest oczywiście Iga Świątek. Raszynianka jest w tym sezonie po prostu rewelacyjna i wygrywa mecz za meczem. Poza liderką pewne udziału w turnieju były jeszcze dwie nasze reprezentantki – Magda Linette oraz Magdalena Fręch.

Historyczny wyczyn. Pięć Polek zagra na Wimbledonie

Pozostałe zawodniczki, czyli Katarzyna Kawa i Maja Chwalińska musiały rywalizować o pierwszą rundę w kwalifikacjach. Pierwsza z nich w decydującym etapie musiała zmierzyć się z Leolia Jeanjean. Pierwszy set tego pojedynku był wyrównany, ale zakończył się zwycięstwem Polki 7:5. W drugiej partii z kolei tenisistka z Krynicy-Zdroju kontrolowała przebieg wydarzeń i pewnie wygrała 6:2, dzięki czemu awansowała do głównej drabinki Wimbledonu. 29-latka po raz pierwszy zagra w tej prestiżowej imprezie.

Maja Chwalińska natomiast miała nieco trudniejszą przeprawę. Zawodniczka z Dąbrowy Górniczej mierzyła się z Coco Vandeweghe. Amerykanka, która notowana jest na 160. miejscu w światowym rankingu, wygrała w pierwszym secie 6:3. Na szczęście w kolejnych partiach lepsza okazywała się 21-latka z Polski. Nasza reprezentantka zdołała się podnieść i odwrócić losy tego spotkania. Ostatecznie zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:4.

Tym samym podczas zawodów w Londynie zobaczymy aż pięć Polek. Jeśli doliczymy do tej grupy Huberta Hurkacza oraz Kamila Majchrzaka, nasz kraj w grze pojedynczej reprezentować będzie aż siedmiu tenisistów. To historyczny wyczyn.