Pierwsze złoto dla Polski zdobyte. Ile medali mają Biało-Czerwoni?

Pierwsze złoto dla Polski zdobyte. Ile medali mają Biało-Czerwoni?

Ceremonia medalowa wioślarek
Ceremonia medalowa wioślarekŹródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Polska czekała na swoje pierwsze złoto na igrzyskach olimpijskich aż dziewięć dni. Zobacz, jak wygląda teraz klasyfikacja medalowa. Ile krążków ma na swoim koncie biało-czerwona kadra?

Lider klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich nie zaskakuje, bowiem jest nim reprezentacja Chin. Kadra z Azji ma 31 lipca na koncie w sumie 46 medali: 21 złotych, 13 srebrnych i 12 brązowych. Tuż za nimi plasuje się Japonia, która zdobyła do tej pory 17 złotych, pięć srebrnych i osiem brązowych krążków. Podium domykają Amerykanie (16 złotych, 17 srebrnych i 13 brązowych).

Ile medali ma Polska?

Reprezentacja Polski nie należy oczywiście do czołówki klasyfikacji medalowej. Pierwszy krążek dla naszego kraju zdobyły wioślarki w wyścigu czwórek podwójnych. Polki zajęły świetną drugą pozycję, przegrywając tylko z Chinkami. Na następny medal musieliśmy czekać do czasu rozpoczęcia zmagań na stadionie lekkoatletycznym. Warto jednak było uzbroić się w cierpliwość. Biało-czerwona sztafeta mieszana 4x400 metrów dwukrotnie pobiła rekord Europy.

Najpierw 30 lipca w składzie Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Kowaluk i Kajetan Duszyński nasi reprezentanci wybiegali czas 3:10.44. Dzień później jeszcze szybciej pobiegl Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic i jedyny piątkowy uczestnik zawodów Kajetan Duszyński (3:09.87). Nasza kadra zajmuje obecnie 30. miejsce w klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich.

Polskie złoto. Tym razem Duda reaguje błyskawicznie. „Radość i duma”