Tokio 2020. Kajakarki wywalczyły kolejny medal dla Polski!

Tokio 2020. Kajakarki wywalczyły kolejny medal dla Polski!

Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska
Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka, Helena Wiśniewska Źródło: Newspix.pl / Tomasz Markowski
Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska wywalczyły dla Polski brązowy medal! Startowały w kajakarskiej konkurencji K-4 500m.

Kolejne świetne wiadomości z Tokio! Polska czwórka wywalczyła brązowy medal w kajakarskiej konkurencji K-4 500m na Igrzyskach Olimpijskich. Polki startowały w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Justyna Iskrzycka i Helena Wiśniewska. Co ciekawe, dwie pierwsze zawodniczki cieszyły się już z medalu zdobytego w Tokio. Wywalczyły srebro w dwójce na dystansie 500 m.

Tokio 2020. Lista medali Polaków

Polska na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 2020 ma na swoim koncie już trzynaście medali i znajduje się na 17. miejscu w klasyfikacji. Poniżej podsumowujemy sukcesy naszych sportowców!

Złote:

• Karol Zalewski, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dariusz Kowaluk – sztafeta mieszana 4x400 metrów