Polska – Belgia. Biało-Czerwoni nie dali rady urwać punktów, a były na to szanse

Robert Lewandowski Źródło: Newspix.pl / Lukasz Grochala/ Cyfrasport
Reprezentacja Polski zmierzyła się z Belgią w Lidze Narodów. Biało-Czerwoni niestety nie zdołali urwać drugiej drużynie świata punktów, choć w końcówce spotkania niewiele do tego brakowało. Zapraszamy do prześledzenia zapisu relacji live z tego spotkania.

Reprezentacja Polski mimo poprzedniej porażki z Belgią 1:6 wyszli na rewanżowe spotkanie z czystą głową. Biało-Czerwoni niestety stracili już bramkę w 16. minucie, a do końca pierwszej połowy nie potrafili skonstruować dobrej akcji. W ostatniej dosłownie minucie przed zejściem do szatni świetne dośrodkowanie od Lewandowskiego otrzymał Nicola Zalewski, który złożył się do strzału i minimalnie przestrzelił.

Druga część spotkania natomiast po pierwszych 15 minutach zaczęła wyglądać o wiele lepiej. Dużo do gry wnieśli Przemysław Frankowski i Karol Świderski, którzy z minutę na minutę coraz bardziej się rozkręcali. W ostatniej minucie drugiej części spotkania, po okresie przewagi Polaków, kolejnym świetnym dośrodkowaniem popisał się Lewandowski, który wyłożył piłkę na głowę Karola Świderskiego. Ten niestety trafił w słupek. Zapraszamy do prześledzenia relacji live z tego spotkania.

Reprezentacja Polski po wysokiej przegranej 1:6 niecały tydzień temu podejmie na PGE Narodowym jedną z najlepszych drużyn krajowych na świecie - Belgię. Podopieczni bardzo dobrze zaprezentowali się podczas starcia z Holandią w ostatnią sobotę i kibice z pewnością liczą na powtórkę z rozrywki.

Liga Narodów. Skład Polaków na mecz z Belgią

Reprezentacja Polski wyjdzie na murawę z Wojciechem Szczęsnym w bramce. Pozostałe 10 nazwisk z pola prezentuje się następująco: Mateusz Wieteska, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Matty Cash, Szymon Żurkowski, Karol Linetty, Nicola Zalewski, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski. Na murawie pojawi się więc jeden debiutant, Wieteska, który na co dzień jest piłkarzem warszawskiej Legii. Swój pierwszy mecz od listopada 2021 roku rozegra Karol Linetty.

W drużynie zabrakło między innymi Grzegorza Krychowiaka, który dostał pozwolenie na wyjazd do Rosji, gdzie będzie próbował uporządkować swoje sprawy, związane z kontraktem z Krasnodarem. W ostatniej chwili z drużyny wypadł również Jan Bednarek. Obrońca Southampton nabawił się kontuzji.