Nikola Grbić odkrył karty. Wiemy, kto pojedzie na finały Ligi Narodów do Bolonii

Bartosz Kurek Źródło: WPROST.pl / Klaudia Zawistowska
Po zajęciu drugiego miejsca w gazie grupowej Ligi Narodów Polacy przygotowywali się do finałów, które rozpoczną się 20 lipca. W poniedziałek, 18 lipca Nikola Grbić ogłosił skład reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn na finały w Bolonii.

Po 12 spotkaniach fazy grupowej Ligi Narodów 2022 w piłce siatkowej mężczyzn pierwsze miejsce zajęli Włosi, którzy i tak z racji, że będą gospodarzami fazy pucharowej, byliby rozstawieni z pierwszego miejsca. Na drugim miejscu uplasowali się Polacy, którzy przegrali tylko z wcześniej wspomnianą reprezentacją Włoch oraz z Iranem.

Finały Ligi Narodów 2022. Z kim zagrają Polacy?

Italia w ćwierćfinale zmierzy się z ósmą drużyną tabeli – Holandią. Druga w tabeli Polska zmierzy się z siódmym Iranem. Trzecie Stany Zjednoczone podejmą Brazylię, a czwarta drużyna – Francja skonfrontuje się z piątą Japonią. Mecze zostaną rozegrane 20 i 21 lipca o godz. 18:00 i 21:00.

20 lipca (środa):

• Stany Zjednoczone – Brazylia (godz. 18:00);
  • Włochy – Holandia (godz. 21:00).

21 lipca (czwartek)

• Francja – Japonia (godz. 18:00);
  • Polska – Iran (godz. 21:00).

Półfinały i finał Ligi Narodów 2022 rozegrane zostaną 23 i 24 lipca. Wygrani pary Polska – Iran zagrają ze zwycięzcą spotkania Stany Zjednoczone – Brazylia.

Kto pojedzie na finały Ligi Narodów?

Nikola Grbić na finały zabrał trzech atakujących, dwóch rozgrywających i libero, trzech środkowych i czterech przyjmujących. W składzie wciąż braku Wilfredo Leona, który kuruje się po kontuzji. Przyjmujący chce zdążyć na mistrzostwa świata, które rozpoczną się 26 sierpnia.