Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po Lake Placid. Zła wiadomość dla Dawida Kubackiego

Im dłużej trwa sezon 2022/23, tym większą zagwozdką jest to, czy Dawid Kubacki zdoła jeszcze dogonić Halvora Egnera Graneruda w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Sztuka ta będzie trudna, zwłaszcza że w Lake Placid reprezentant Polski zachwycał tylko połowicznie.
Dawid Kubacki próbował nadrabiać straty w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
Patrząc z perspektywy indywidualnej, 33-latek miał pecha, że najlepsze skoki w USA oddawał podczas konkursu duetów, który zresztą wygrał wraz z Piotrem Żyłą. W klasycznej rywalizacji niestety nie szło mu tak dobrze. I w sobotę, i w niedzielę musiał nadrabiać straty, które sam sobie sprokurował. Najpierw uplasował się na 5. pozycji, a za drugim na 7.
Wyniki te na pewno nie satysfakcjonują Polaka, mimo że za pierwszym razem zajął wyższe miejsce niż Granerud. Norweg skończył tamtą rywalizację dwie lokaty niżej. Natomiast przy drugim podejściu 26-latek znów okazał się bezkonkurencyjny, wyprzedzając Andreasa Wellingera, Stefana Krafta i kilka innych gwiazd. W związku z tym lider nadal utrzymuje dużą przewagę w klasyfikacji generalnej nad Kubackim i resztą stawkki.
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po zawodach w Lake Placid
Pozycja | Imię i nazwisko | Kraj pochodzenia | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 1652 |
2. | Dawid Kubacki | Polska | 1359 |
3. | Anze Lanisek | Słowenia | 1096 |
4. | Stefan Kraft | Austria | 1078 |
5. | Piotr Żyła | Polska | 822 |
6. | Ryoyu Kobayashi | Japonia | 704 |
7. | Andreas Wellinger | Niemcy | 643 |
8. | Manuel Fettner | Austria | 584 |
9. | Timi Zajc | Słowenia | 532 |
10. | Daniel Tschofenig | Austria | 488 |
14. | Kamil Stoch | Polska | 423 |
32. | Paweł Wąsek | Polska | 131 |
35. | Aleksander Zniszczoł | Polska |
89 |
50. | Jan Habdas | Polska |
10 |
53. | Tomasz Pilch | Polska |
8 |
63. | Stefan Hula | Polska |
4 |