Cavendish sportowcem roku w Wielkiej Brytanii

Kolarski mistrz świata Mark Cavendish, fot. Wikipedia
Kolarski mistrz świata Mark Cavendish oraz mistrzyni świata w pływackim wyścigu na 800 m stylem dowolnym Rebecca Adlington zostali uznani przez dziennikarzy najlepszymi sportowcami Wielkiej Brytanii w kończącym się roku.
W głosowaniu ponad 800 członków Brytyjskiego Związku Dziennikarzy Sportowych (SJA) Cavendish, zwycięzca pięciu etapów tegorocznego Tour de France i pierwszy brytyjski mistrz świata w wyścigu kolarskim ze startu wspólnego od 1965 roku, wyprzedził biegacza Mo Faraha oraz golfistę Rory'ego McIlroya.

Farah został mistrzem świata w biegu na 5000 m i był drugi w Deagu na dystansie dwukrotnie dłuższym. Z kolei McIlroy wygrał prestiżowy turniej US Open.

Za Adlington uplasowały się mistrzyni świata w triathlonie Helen Jenkins oraz dżokejka Hayley Turner. "Drużyną roku" wybrano krykiecistów Anglii, którzy awansowali na pierwsze miejsce światowego rankingu.