Puchar Świata w pięcioboju nowoczesnym: Polka tuż za podium

Sylwia Gawlikowska (Stowarzyszenie Pięciobój Polski Legia Warszawa) zdobyła 5320 pkt i zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Rostowie. Zwyciężyła Białorusinka Anastasia Prokopienko - 5392 pkt.

Druga była Ukrainka Wiktoria Tereszuk - 5352 pkt, a trzecia Brytyjka Samantha Murray - 5344 pkt. Gawlikowska najlepiej wypadła w szermierce, gdzie miała drugi rezultat - 928 pkt. Na planszy najlepiej zaprezentowała się Prokopienko -  952 pkt.

Katarzyna Wójcik (Stowarzyszenie Pięciobój Polski Legia Warszawa) została sklasyfikowana na 8. pozycji - 5220 pkt, a Aleksandra Skarzyńska (UKS G-8 Warszawa) na 22. - 4984 pkt.

Wójcik doskonale zaprezentowała się na parcoursie, w jeździe konnej wywalczyła komplet 1200 pkt i zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Włoszka Sabrina Crognale, która tak jak Polka miała przejazd bezbłędny, ale  trasę przejechała minimalnie szybciej.