Milan i Inter zgodne - przegrały swoje mecze

Milan przegrał swoje spotkanie, fot. PAP/EPA/STEFANO LANCIA
Piłkarze Interu Mediolan i mocno osłabionego w letniej przerwie AC Milan ponieśli porażki w czwartej kolejce włoskiej ekstraklasy. Pierwsi ulegli u siebie 0:2 Sienie, natomiast "Rossoneri" - kończący mecz w dziewiątkę - przegrali na wyjeździe 1:2 z Udinese.

W spotkaniu Interu ze Sieną gole dla gości zdobyli Simone Vergassola i w doliczonym czasie Francesco Valiani. To druga ligowa porażka drużyny Andrei Stramaccioniego w tym sezonie.

Jeszcze gorzej spisuje się Milan, z którego latem odeszli m.in. Zlatan Ibrahimovic, Thiago Silva, Antonio Cassano, Clarence Seedorf i Mark van Bommel. Utytułowany klub poniósł trzecią porażkę w czwartym ligowym spotkaniu. O zwycięstwie Udinese przesądził m.in. gol z rzutu karnego Antonio Di Natale w 68. minucie, a także fakt, że mediolańczycy kończyli mecz w dziewiątkę. Czerwone kartki zobaczyli Cristian Zapata (67. minuta) i kwadrans później Kevin-Prince Boateng.

Ani Inter, ani Milan nie wygrały jeszcze w tym sezonie meczu na swoim wspólnym stadionie - San Siro (nawet w innych rozgrywkach).

Liderem Serie A z kompletem punktów jest Juventus Turyn. Mistrz kraju już w sobotę pokonał u siebie 2:0 Chievo Werona, po dwóch golach Fabio Quagliarelli.

W meczu Sampdoria - Torino (1:1) w składzie gości wystąpił Kamil Glik. Polski środkowy obrońca miał udział przy stracie gola - po jego faulu sędzia podyktował rzut karny, wykorzystany w 84. minucie przez rezerwowego Nicolę Pozziego.

Zaplanowane na niedzielę spotkanie Cagliari - AS Roma zostało odwołane przed władze administracyjne Sardynii, ponieważ klub nie chciał respektować wydanego nakazu gry przy pustych trybunach na nowym stadionie Is Arenas.