AC Milan ukarany za butelki i transparent

(fot. PAP/EPA/MATTEO BAZZI)
Klub AC Milan został ukarany przez włoską ekstraklasę piłkarską grzywną w wysokości 10 tysięcy euro za naganne zachowanie kibiców podczas przegranego 0:1 niedzielnego meczu derbowego z Interem.

Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 3. minucie spotkania Walter Samuel. Milan nie potrafił wykorzystać gry w przewadze, po czerwonej kartce w 48. minucie dla Yuto Nagatomo. Po tej porażce zajmuje 11. miejsce, podczas gdy Inter jest czwarty w tabeli.

Powodem ukarania klubu było zachowanie kibiców, którzy rzucili na boisko pięć plastykowych butelek po wodzie mineralnej oraz rozwiesili na trybunach baner o treści obrażającej napastnika Antonio Cassano, który w sierpniu przeszedł z AC Milan do Interu za Giampaolo Pazziniego.

Także kapitan Milanu Massimo Ambrosini został zawieszony na jeden mecz za dyskutowanie z arbitrem i podważanie jego decyzji. Sprawa transferu Cassano spowodowała w Mediolanie poważny konflikt między kibicami obu zespołów.

Jeden z czołowych zawodników reprezentacji Włoch, podpisał trzyletni kontrakt i ma zarabiać w nowym klubie rocznie 3 mln euro netto. Milan zapłacił za 28-letniego Pazziniego 7 mln euro odstępnego. Piłkarz, który także związał się trzyletnią umową z nowym klubem, zarabia 2,8 mln euro rocznie.

Wymiana zawodników, korzystna dla obu stron, nie została zaakceptowana przez kibiców, którzy uważają Cassano za zdrajcę.