Sporting Braga - Manchester United

Robin van Persie w barwach Manchesteru United (fot. CameraSport - Michael Zemanek/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Sporting Braga przegrał na własnym stadionie 1:3 (0:0) z Manchesterem United w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik otworzył w 49. minucie meczu Alan, ale później strzelali już tylko goście - Robin van Persie w 80. minucie, Wayne Rooney w 84. minucie i Chicharito w doliczonym czasie gry. Wygrana w długim meczu, który został przerwany z powodu awarii oświetlenia, dała Czerwonym Diabłom awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów.
Sporting Braga aktualnie znajduje się na trzeciej pozycji w grupie H. Oba zespoły zmierzyły się w Lidze Mistrzów przed dwoma tygodniami w Manchesterze. Wtedy lepsi byli gospodarze - choć to goście objęli sensacyjnie prowadzenie dzięki dwóm bramkom Alana z 2. i 20. minuty meczu. Czerwone Diabły odrobiły jednak straty dzięki dwóm trafieniom Hernandeza i jednemu Evansa.

Drużyna z Portugalii ma dobrą passę w lidze. Wygrała dwa ostatnie spotkania z rzędu. Manchester United wcale nie jest gorszy - w ciągu tygodnia ograł i Chelsea (choć przegrał ze zwycięzcami ubiegłorocznej LM w Pucharze Ligi), i Arsenal.

Trener Sportingu - José Peseiro - ma komfortową sytuację jeżeli chodzi o skład. Wszyscy jego zawodnicy są w pełni sił. W zespole Fergusona bez zmian - nie ma Vidicia, Kagawy i Jonesa. Anglicy jednak na każdym kroku udowadniają, że mają bardzo mocną ławkę rezerwowych. Bardzo prawdopodobne jest pojawienie się na murawie od pierwszej minuty Hernandeza - Meksykańczyk jest co prawda w lidze tylko rezerwowym, ale przeciwko Portugalczykom rozegrał dwa tygodnie temu doskonałe spotkanie.