Polska - Urugwaj

Reprezentacja Polski, fot. SEBASTIAN BOROWSKI / Newspix.pl Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała 1:3 (0:2) z Urugwajem w meczu towarzyskim rozegranym na gdańskiej PGE Arenie. Gole dla gości z Ameryki Południowej zdobyli Glik po trafieniu samobójczym w 21. minucie, Cavani w 34. minucie oraz Suarez w 65. minucie. Honorowe trafienie dla biało-czerwonych zanotował w 64. minucie Obraniak.
Urugwaj to dwukrotny mistrz świata - z roku 1930 oraz 1950. Jednak później - zwłaszcza od lat osiemdziesiątych - było znacznie gorzej. Reprezentanci tego kraju często nie kwalifikowali się do mistrzostw, a najlepszym wynikiem była 1/8 finału w 1986 i 1990 roku.

W RPA reprezentanci tego kraju zajęli jednak czwarte miejsce, są też aktualnymi mistrzami Ameryki Południowej. Nazwisk takich jak Edinson Cavani, Luis Suarez i Diego Forlan (który dzisiaj nie zagra) nie trzeba przedstawiać kibicom na całym świecie. To wszystko w 3,5-milionowym kraju, w którym jest zarejestrowanych tylko 42 tysiące piłkarzy.

Gwiazdom z Ameryki Południowej spróbuje się dzisiaj przeciwstawić reprezentacja prowadzona przez Waldemara Fornalika. To przedostatni poważny sprawdzian kadry przed marcowym meczem eliminacyjnym z Ukrainą. W lutym zmierzymy się jeszcze z Irlandią w Dublinie. Mecz z Ukraińcami będzie kluczowy dla całych eliminacji - w razie zwycięstwa szanse naszych sąsiadów na awans spadną do minimum, a my będziemy walczyć z Anglią i Ukrainą.