Polonia Warszawa - Górnik Zabrze

Łukasz Teodorczyk z Polonii Warszawa (fot. TOMASZ JASTRZEBOWSKI / FOTO OLIMPIK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polonia Warszawa zremisowała 1:1 (0:0) na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze w meczu dwunastej kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Wynik meczu otworzył strzałem samobójczym w 52. minucie Adam Kokoszka. Już cztery minuty później wyrównał Wladimir Dwaliszwili. W 66. minucie rzut karny dla Czarnych Koszul zmarnował Łukasz Teodorczyk. Mecz rozpoczął się z półtoragodzinnym opóźnieniem z powodu awarii prądu.
To mecz, który zobaczyć powinien każdy. Powodów jest wiele. Przede wszystkim zarówno Polonia, jak i Górnik, grają w tym sezonie niezwykle efektowny futbol. Obie drużyny wbiły już do bramek przeciwników 40 bramek - niespełna dwie na mecz. Oba kluby postawiły na młodzież - z doskonałym skutkiem. Poloniści grają z rozmachem, bez kalkulacji. Ale Górnik nie odstaje gospodarzom jakością gry nawet na krok. Docenił to selekcjoner reprezentacji Polski, Waldemar Fornalik - obie drużyny to dla niego kopalnia talentów. W tej rundzie szeregi reprezentacji zasilili już Adam Danch, Arkadiusz Milik i Łukasz Skorupski z Górnika oraz Łukasz Teodorczyk i Paweł Wszołek z Polonii.

Z rangi tego meczu zdają sobie sprawę kluby zachodnie. Stadion Polonii będzie dzisiaj pękał w szwach - nie tylko z powodu tłumnie wybierających się na mecz kibiców, ale i ze względu na zatrzęsienie zachodnioeuropejskich skautów. Na stadionie pojawią się przedstawiciele takich klubów jak Manchester United, Borussia Dortmund, Bayern Monachium, Juventus Turyn, AC Milan i Inter Mediolan. A to tylko sześć klubów z długiej listy, którą opublikował oficjalny serwis warszawskiego klubu.

Polonia - jeżeli wygra - przynajmniej do niedzieli zostanie liderem ekstraklasy. Górnik z kolei przed dzisiejszym meczem do Czarnych Koszul traci tylko trzy punkty. Zwycięstwo pozwoli mu wrócić do samego czuba tabeli.