Manchester City - Real Madryt

Sergio Ramos (fot. Cesar Cebolla/ALFAQUI/newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester City zremisował 1:1 (0:1) z Realem Madryt w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wynik meczu w 10. minucie spotkania otworzył Karim Benzema. W 73. minucie po rzucie karnym wyrównał Sergio Aguero. Real, choć kończył mecz w dziesiątkę, zdołał utrzymać rezultat, który premiuje go awansem z drugiego miejsca w grupie śmierci. Mistrzowie Anglii kończą natomiast swoją przygodę z Ligą Mistrzów drugi rok z rzędu już jesienią.
Podopieczni Roberto Manciniego są postawieni pod ścianą - jakakolwiek strata punktów sprawi, że pożegnają się z Ligą Mistrzów. Dzisiaj muszą więc pokonać rozpędzony Real Madryt, a następnie ograć zaskakująco dobrą w tym sezonie w Europie Borussię Dortmund. City oczywiście broni nie złoży. Mistrzowie Anglii dysponują bardzo mocnym składem, który już w pierwszym meczu - w Madrycie - pokazał, że ich obecna sytuacja w grupie jest co najmniej zaskoczeniem. Na Santiago Bernabeu Anglicy prowadzili 2:1 aż do 87. minuty meczu, ale później dali sobie szybko wbić dwie bramki i stracili niemal pewną wygraną.

Problem Anglików polega również na tym, że dwa zwycięstwa mogą im mimo wszystko do awansu nie wystarczyć. Potrzebne są jeszcze korzystne rozstrzygnięcia w pozostałych meczach. Aby The Citizens cieszyli się z awansu, Borussia musi dzisiaj pokonać Ajax Amsterdam, który z kolei za dwa tygodnie musi wygrać z... Realem Madryt. Niemożliwe? Futbol nie raz tworzył bardziej niesamowite scenariusze.

Ale czy pozwoli na to Real? Spójrzmy na ostatnie wyniki mistrzów Hiszpanii: 5:1 z Athletikiem Bilbao, 2:1 z Levante w hiszpańskim meczu na wodzie i 4:0 z Realem Saragossą. Mistrzów Anglii czeka wyjątkowo ciężka przeprawa.