FSV Mainz - Borussia Dortmund

Robert Lewandowski (fot. firo Sportphoto / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
FSV Mainz przegrało 1:2 (1:2) z Borussią Dortmund w meczu 13. kolejki Bundesligi. Wynik meczu już w czwartej minucie otworzył Caligiuri, ale później strzelali już tylko goście - Reus w 11. minucie i Lewandowski w 43. minucie.
Borussia Dortmund dokonała w środę niemożliwego. Efektowna wygrana (4:1) w meczu z Ajaxem Amsterdam dała mistrzom Niemiec awans z pierwszego miejsca w grupie D. Tej samej, w której poza Holendrami występowały również drużyny Realu Madryt i Manchestery City. Westfalski klub z trzema Polakami w składzie sprawił olbrzymią niespodziankę i na jeden mecz przed zakończeniem fazy grupowej zapewnił sobie pierwsze miejsce w grupie śmierci.

Doskonała forma z Ligi Mistrzów w żaden sposób nie przekłada się jednak na grę w lidze. Mistrzowie Niemiec w Bundeslidze grają w kratkę i na razie zajmują dopiero czwarte miejsce w tabeli ze stratą aż dziewięciu punktów do liderującego Bayernu Monachium. Dzisiejszy pojedynek z FSV Mainz może jednak wiele zmienić.

Przy odrobinie szczęścia podopieczni Juergena Kloppa wskoczą dzisiaj na drugie miejsce w tabeli. Zajmujące drugie i trzecie miejsce w lidze Schalke 04 i Eintracht Frankfurt zmierzą się w tej kolejce w bezpośrednim pojedynku. Oba kluby mają tylko jeden punkt więcej niż mistrzowie Niemiec.