Borussia Dortmund - Hannover 96

Jakub Błaszczykowski i Mario Goetze (fot. EXPA/ Eibner/ Matthias Neu / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund pokonała 5:1 (3:0) Hannover 96 i awansowała do 1/4 finału Pucharu Niemiec. Bohaterem spotkania został Mario Goetze, który zanotował hat-tricka. Oprócz niego po jednym golu zdobyli również Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski. Honorowe trafienie dla gości z Hannoveru zaliczył Diouf.
Dla Borussii dzisiejsze spotkanie będzie okazją do rewanżu za ligowy remis podczas siódmej kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec kontrolowali przebieg meczu w pierwszej połowie, a bramkę zdobył Robert Lewandowski. W drugiej połowie Borussia dała się jednak zdominować, a pod koniec spotkania wyrównującego gola strzelił Diouf. Wynik odebrano jako wpadkę BVB, która jeszcze bardziej oddaliła zespół Juergena Kloppa w tabeli od Bayernu. Nikt się wtedy nie spodziewał, że ta strata jeszcze wzrośnie - do obecnych 12 punktów.

Podczas październikowego spotkania w podstawowym składzie wybiegł na boisko Artur Sobiech. Polski napastnik miał wtedy wysokie notowania u trenera Mirko Slomki. Był skuteczny, zapamiętali go szczególnie kibice Śląska Wrocław, którego bramkarza w eliminacjach do Ligi Europy Sobiech pokonał dwukrotnie. Dzisiaj Polak mecz najprawdopodobniej rozpocznie na ławce rezerwowych i nie wiadomo czy będzie miał w ogóle okazję się z niej podnieść.

Borussia z kolei ma jeden wyjątkowy powód, aby dzisiejsze spotkanie wygrać - 19 grudnia 1903 powstał dzisiejszy zespół trójki Polaków. A nie ma przecież lepszego sposobu na uczczenie 103 urodzin klubu niż zwycięstwo.