Manchester United - West Bromwich Albion

Chicharito, strzelec złotej bramki w meczu z Newcastle (fot. ICON SPORT / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester United pokonał 2:0 (1:0) West Bromwich Albion w meczu 20. kolejki Premier League. Wynik meczu otworzył McAuley, który strzelił gola samobójczego w 9. minucie spotkania. Drugą bramkę zdobył w 90. minucie Robin van Persie. Czerwone Diabły utrzymały swoją przewagę w tabeli nad drugim Manchesterem City.
Manchester United w Boxing Day sprawił swoim kibicom prawdziwy prezent. Choć przegrywał z popularnymi Srokami aż trzykrotnie, ostatecznie wstał z kolan, odrobił straty i zdobył dzięki Chicharito zwycięską bramkę w 90 minucie spotkania. Sukces był wyjątkowo przyjemny, ponieważ potknął się największy rywal - ten lokalny. Manchester City przegrał 0:1 z Sunderlandem i do lidera z Old Trafford traci już siedem punktów.

Dzisiaj przed zespołem Alexa Fergusona zadanie chyba nawet trudniejsze niż odrabianie strat w ostatniej kolejce. Na stadion Czerwonych Diabłów przyjeżdża West Bromwich Albion, absolutna rewelacja tego sezonu. Klub zajmuje obecnie szóste miejsce w lidze, ale ma tyle samo punktów co czwarty Tottenham. Czwarte miejsce daje prawo do gry w eliminacjach Ligi Mistrzów. Do trzeciej Chelsea - to miejsce daje pewną grę w LM - klub traci dwa punkty (The Blues mają jednak jeden zaległy mecz). WBA ma więc o co walczyć.

W United ponownie nie wystąpi Wayne Rooney, który zmaga się z kontuzją kolana. Być może jednak na boisku pojawi się zakupiony z Borussii Dortmund Shinji Kagawa. Japończyk kontuzję ma już za sobą i ostatnio wznowił treningi z drużyną.