Everton - Chelsea

David Luiz z Chelsea (fot. CameraSport - Karyn Haddon / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chelsea pokonała 2:1 (1:1) na wyjeździe Everton w meczu 20. kolejki Premier League. Piłkarze Evertonu poobijali słupki i poprzeczkę bramki Chelsea, ale bramkarza The Blues pokonali tylko raz. Wynik meczu otworzył już w 2. minucie Steven Pienaar. Później strzelał już tylko Frank Lampard - w 42. i 72. minucie spotkania.
Jeżeli zaufać statystyce - szanse na zwycięstwo gości będą niskie. Everton w Premier League przegrał z Chelsea tylko raz na osiem ostatnich spotkań. Tym razem jednak zespół z Londynu prowadzi Rafa Benitez. Hiszpański szkoleniowiec jak mało kto w Anglii zna zespół gospodarzy - jako trener Liverpoolu niejednokrotnie musiał mierzyć się z Evertonem w lokalnych derbach.

The Blues po przybyciu na Stamford Bridge Beniteza grali brzydko. Nie strzelali bramek, mieli problemy z wygrywaniem spotkań. Obecnie jednak efekty pracy Hiszpana są już widoczne. Benitez odblokował Torresa, z którym pracował w Liverpoolu. Hiszpański napastnik, który od momentu transferu do Chelsea był raczej ligowym pośmiewiskiem niż katem bramkarzy rywali, znowu strzela. Tak jak i cała drużyna - 12 goli w 3 ostatnich spotkaniach robi wrażenie.

Klubowi wicemistrzowie świata nie będą mieli jednak dzisiaj tak łatwo jak z Aston Villą (wygrana 8:0) - Everton w tym sezonie radzi sobie na boiskach Premier League nadzwyczaj dobrze. Drużyna Davida Moyesa uzbierała do tej pory 33 punkty w lidze i jeżeli dzisiaj wygra z The Blues - przeskoczy ich w tabeli.