Chelsea - Queens Park Rangers

Frank Lampard przymierza się do strzału (fot. CameraSport - Michael Zemanek / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Chelsea Londyn przegrała na własnym stadionie 0:1 (0:0) z Queens Park Rangers w meczu 21. kolejki Premier League. Jedynego gola meczu zdobył w 78. minucie Shaun Wright-Phillips.
Świąteczno-noworoczny okres jest wybitnie udany dla zespołu Chelsea. Podopieczni Rafy Beniteza wygrali cztery ostatnie mecze z rzędu. Wciąż jednak nie mogą nadrobić strat, które ponieśli w listopadzie, ponieważ oba zespoły z Manchesteru również radzą sobie bardzo dobrze.

Teoretycznie przed The Blues zadanie łatwe - drużyna Queens Park Rangers zajmuje ostatnie miejsce w tabeli i jest pogrążona w kryzysie. Kryzysie o tyle nietypowym, że QPR to klub bogaty, z wieloma zawodnikami, którzy w przeszłości występowali w Lidze Mistrzów (m.in. Cisse, Fabio, Bosingwa). Ten zlepek gwiazd nie może jednak się odnaleźć na boisku. Pożar próbuje ugasić Harry Redknapp, który doprowadził Tottenham do ćwierćfinału LM, ale na razie radzi sobie słabo.

Chelsea będzie dzisiaj poważnie osłabiona na jednej pozycji. Prawdopodobnie nie zagra jej etatowy bramkarz, Petr Cech. Czeski golkiper doznał kontuzji podczas meczu z Evertonem i przerwał grę po pierwszej połowie.