Turniej Czterech Skoczni. Świetny Kamil Stoch zajmuje drugie miejsce w Innsbrucku

Kamil Stoch (fot. EXPA/ Juergen Feichter / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Kamil Stoch zajął drugie miejsce w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzonym w austriackim Innsbrucku. Polak oddał dwa skoki na odległość 124,5 m i 123 m i przegrał tylko ze świetnie dysponowanym Gregorem Schlierenzauerem, który wyprzedził Andersa Jacobsena w klasyfikacji generalnej TCS i został liderem cyklu.
Polacy zdominowali kwalifikacje - doskonałymi skokami popisali się przede wszystkim Maciej Kot oraz Kamil Stoch. Obaj skoczyli na tę samą odległość i uzyskali tę samą notę, dzięki czemu zajęli ex aequo - razem z Andersem Jacobsenem - drugie miejsce. Lepszy od nich był tylko Gregor Schlierenzauer. Austriak skoczył krócej od Polaków, ale został wyżej oceniony przez sędziów. Świetnie zaprezentował się również Krzysztof Miętus, który zajął wysoką, piątą pozycję.

Najważniejsze będzie, aby Polacy - a zwłaszcza Kamil Stoch - byli w stanie oddać słynne jeszcze z czasów Adama Małysza dwa równe skoki. Najlepszy obecnie polski skoczek, Kamil Stoch, w dwóch poprzednich konkursach TCS miał świetne pierwsze próby, ale w drugich zawodził i spadał na dalsze pozycje. W Oberstdorfie Polak spadł z 5. na 13. miejsce, w Garmisch-Partenkirchen - z 2. na 6.

Faworytami do sukcesu w całym cyklu są Anders Jacobsen i Gregor Schlierenzauer. Jeżeli Norweg wygra dzisiaj - będzie już bardzo blisko zakończenia TCS z kompletem czterech wygranych.