Słowenia - Polska

Kamil Syprzak w ataku (fot. MICHAL NOWAK / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała 24:25 ze Słowenią w meczu mistrzostw świata w piłce ręcznej rozgrywanych w Hiszpanii. Dzięki wygranej Słoweńcy mogą się już cieszyć z awansu. Polacy zawiedli w drugiej połowie - na przerwę schodzili z trzypunktową przewagą, ale w drugiej odsłonie gry razili nieskutecznością, kiedy na osiem punktów rywali odpowiedzieli tylko jednym.
Oba zespoły mają do tej pory na koncie po dwa zwycięstwa w mistrzostwach świata. Polacy ograli Białorusinów i Saudyjczyków, a Słoweńcy - również Saudyjczyków i Koreańczyków z południa. Obie reprezentacje miały więc czas w turnieju na rozgrzewkę - mistrzostwa rozpoczęły dwoma meczami z drużynami słabszymi, dobrymi na przetarcie.

Dla Słoweńców to już szóste mistrzostwa świata od uzyskania niepodległości. Dotychczas jednak furory nie robili, a w ostatnich dwóch spotkaniach z Polakami przegrali. Obecnie jednak polska reprezentacja nie jest już siłą, z którą muszą się liczyć największe potęgi piłki ręcznej i Słowenia może dla niej się okazać wymagającym przeciwnikiem.

Problemem dla biało-czerwonych może okazać się kontuzja Mariusza Jurkiewicza. Filar polskiej obrony szybko zakończył wczorajszy mecz z Arabią Saudyjską (wygrany 28:14) z powodu wybicia palca. Lekarze jednak podejrzewają, że Jurkiewicz może mieć pękniętą kość śródręcza - podaje portal handball.pl. Taka kontuzja wykluczyłaby go z gry do końca turnieju.