Irlandia - Polska

Robert Lewandowski walczy o piłkę z Johnem O'Shea (fot. COLORSPORT / PRESSFOCUS / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Reprezentacja Polski przegrała w Dublinie 0:2 (0:1) z Irlandią w meczu towarzyskim. Bramki dla gospodarzy zdobyli Clark w 35. minucie oraz Hoolahan w 76. minucie. Biało-czerwoni rozegrali bardzo słabe spotkanie i nie radzili sobie z dobrze przygotowanymi Irlandczykami.
Wygrana z Rumunią w krajowym składzie przyszła łatwo i szybko. Ligowcy zaskoczyli wszystkich - chyba łącznie ze sobą - i błyskawicznie wbili rywalom cztery bramki. Stracili tylko jedną, po koszmarnym błędzie w bramce Słowika.

Obsada tej pozycji to zresztą jeden z największych dylematów Waldemara Fornalika. Dotychczas faworyt był jeden - Wojciech Szczęsny. Nagły powrót do gry na najwyższym poziomie Artura Boruca musiał jednak zasiać niepewność w głowie selekcjonera i jego sztabu. Najprawdopodobniej Szczęsny i Boruc zagrają dzisiaj po 45 minut.

Fornalik będzie wieczorem szukał również innych odpowiedzi. Wciąż nie wiadomo kto przeciwko Ukrainie zagra w środku pola razem z Grzegorzem Krychowiakiem. Można domniemywać, że będzie to Łukasik, ale szkoleniowiec nie musi sobie zawracać głowy tym co sugerują media.

To nie koniec problemów. Były trener Ruchu Chorzów będzie musiał dzisiaj znaleźć również godnego zastępcę Łukasza Piszczka, który opuścił zgrupowanie z powodu kontuzji.