Schalke 04 - Borussia Dortmund

Robert Lewandowski walczy o piłkę podczas meczu z Schalke 04 (fot. EXPA/ Eibner/ Majerus / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Borussia Dortmund przegrała 1:2 (0:2) z Schalke 04 w meczu 25. kolejki Bundesligi. Wynik meczu w 11. minucie otworzył Julian Draxler. W 35. minucie po golu Klaasa-Jana Huntelaara było już 2:0 dla Schalke. Borussia do odrabiania strat ruszyła dopiero w drugiej połowie, ale zdobyła tylko jedną bramkę - w 59. minucie do siatki trafił Robert Lewandowski.
Derby Zagłębia Ruhry to jedno z największych wydarzeń sportowych w Niemczech i... najcięższych wyzwań dla policji. Kibice obu drużyn nawet nie kryją się z nienawiścią, którą pałają do siebie.

Do oczekiwań trybun jak zwykle będą musieli się dostosować piłkarze. Zwolennicy obu drużyn nie wyobrażają sobie, że ich klub może dzisiaj przegrać. Najprawdopodobniej jednak w Dortmundzie albo w Gelsenkirchen będzie to nieudany weekend.

Zarówno Borussia, jak i Schalke w poprzedniej kolejce efektownie rozbiły swoich rywali. Mistrzowie Niemiec ograli Hannover 96 3:1, a Robert Lewandowski uczcił powrót do składu dwiema bramkami już na samym początku meczu. Jeszce lepiej poradziło sobie Schalke, które pokonało VfL Wolfsburg 4:1. Dwie bramki zdobył zaledwie dziewiętnastoletni Julian Draxler, który najprawdopodobniej zostanie najmłodszym piłkarzem w historii Bundesligi, który rozegra w niej sto spotkań. To właśnie Draxler najgłośniej twierdzi, że dzisiaj Borussia przegra.

Czy Polacy z BVB pokażą mu miejsce w szeregu?