Bayern Monachium - Arsenal

Tomas Rosicky walczy o piłkę z Javierem Martinezem (fot. EXPA/ Eibner/ Majerus / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Arsenal pokonał na wyjeździe 2:0 (1:0) Bayern Monachium, ale odpadł z Ligi Mistrzów, ponieważ w pierwszym spotkaniu w Londynie Bawarczycy wygrali 3:1. Wynik meczu otworzył już w 3. minucie Olivier Giroud. W 86. minucie drugiego gola dla "Kanonierów" strzelił Laurent Koscielny.
W Londynie Bawarczycy pokonali gospodarzy 3:1. Wojciech Szczęsny wyciągał piłkę z siatki trzykrotnie, ale trudno go winić za stracone bramki. Cały zespół "Kanonierów" odstawał poziomem gry w porównaniu z Bayernem. Dzisiaj w bramce Szczęsnego nie zobaczymy na pewno - Polak nie załapał się do kadry meczowej i został w Londynie. Arsene Wenger dość niejasno tłumaczył, że Szczęsny pomimo swojego młodego wieku rozgrywa wiele spotkań w sezonie, a jego dzisiejszy odpoczynek ma być przydatny dla zespołu w trakcie reszty sezonu. W kadrze meczowej znaleźli się Vito Mannone oraz Łukasz Fabiański. Polscy kibice liczą oczywiście na występ tego drugiego.

W The Gunners nie zagra również prawdopodobnie zdobywca honorowej bramki na Emirates Stadium, Lukas Podolski. Napastnik narzeka na problemy ze stawem skokowym. Z kontuzją uda boryka się z kolei Bacary Sagna.

Osłabieni do spotkania przystąpią również gospodarze. Kontuzja wykluczyła z gry Francka Ribery'ego, a z powodu kartek pauzować będą Jerome Boateng oraz Bastian Schweinsteiger. Takie osłabienia nie powinny dzisiaj stanowić jednak problemu dla gospodarzy. Bawarczycy mają bardzo dobry wynik z pierwszego meczu i szeroką, wyrównaną ławkę rezerwowych.

Bayern nadal utrzymuje swoją wysoką formę. W lidze ma już 20 punktów przewagi nad drugą Borussią Dortmund i już wkrótce zapewni sobie tytuł mistrza Niemiec. Taka dyspozycja stawia gospodarzy w roli faworyta rewanżu i całego dwumeczu.